Kurtki robocze - wysoka jakość za dobrą cenę

Kurtki robocze - wysoka jakość za dobrą cenę

Kurtki robocze to zdecydowanie element odzieży, o którym nie myśli się w kategoriach podstawowego wyposażenia pracownika. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, odzież robocza nie musi wykazywać szczególnych właściwości ochronnych, gdyż jej głównym zadaniem jest ochrona odzieży własnej pracownika przed zabrudzeniem, przemoczeniem czy zniszczeniem, a w przypadku kurtek i bluz także przed gwałtownymi zmianami temperatur. Niemniej jednak, zapewnienie pracownikom odzieży roboczej leży w zakresie obowiązków pracodawcy i podobnie jak w przypadku spodni czy butów roboczych, tak i w przypadku kurtek, powinny być one dobrane odpowiednio do charakteru wykonywanej pracy.

Zasadność zastosowania kurtek roboczych i ochronnych można określić dla kilku charakterystycznych sytuacji, na których podstawie określony zostanie też konkretny rodzaj odzieży zapewnianej pracownikom. Nie ulega wątpliwości, że zimowe kurtki ocieplane to jeden z elementów środków ochrony indywidualnej, który podobnie jak pozostałe musi spełniać odpowiednie wymagania zgodne z przepisami. Kurtki takie stosuje się jednak najczęściej przy pracy na otwartej przestrzeni, gdzie pracownik narażony jest bezpośrednio na działanie opadów atmosferycznych i chłód przez dłuższy czas. W przypadku kurtek i bluz roboczych te powinny oczywiście spełniać założenia określone w Polskich Normach, jednak zwykle używane są przy pracach, w których narażenie na chłód i opady jest na dość niskim poziomie.

W rzeczywistości oznacza to, że jeśli pracownik podróżuje okazjonalnie pomiędzy dwoma budynkami lub pracuje w pomieszczeniach o temperaturze niższej niż pokojowa, wyposażenie go w kurtkę roboczą jest konieczne.

Podział kurtek roboczych

Podobnie jak w każdej kategorii odzieży roboczej i ochronnej, tak i w przypadku kurtek można wyróżnić podstawowy podział na dwie główne kategorie ochrony. Warto przy tym zaznaczyć, że większość kurtek roboczych przeznaczonych do ochrony przed niższymi temperaturami wykonuje się dziś z ciepłego polaru o określonej gramaturze. I tak bluzy polarowe o grubości do 100 g/m2 sprawdzają się wewnątrz pomieszczeń o nieco niższej temperaturze pracy lub tych, które ze względu na prowadzone w nich prace mogą być przez krótki czas wychłodzone. Kurtki tego typu stosuje się więc często w magazynach czy halach produkcyjnych, gdzie podczas wjazdu pojazdów dostawczych pomieszczenie jest otwarte na działanie chłodnego powietrza z zewnątrz.

Kurtki polarowe o gramaturze 200-300 g/m2 i większej to oczywiście kurtki grubsze, sprawdzające się podczas krótkotrwałego przebywania pracowników na zewnątrz pomieszczeń oraz tam, gdzie temperatura pracy jest znacznie niższa, niż temperatura pokojowa. Odzież tego typu może być stosowana na przykład pod odzieżą ochronną w zakładach produkcji spożywczej, gdzie temperatura musi być utrzymywana na dość niskim poziomie.

kurtka robocza w ciemnym kolorze

Kurtki robocze – wysoka jakość za dobrą cenę

Oferta kurtek roboczych w naszym sklepie obfituje w naprawdę ciekawe, wytrzymałe i wysokie jakościowo produkty najlepszych producentów. Znajdą się tu zarówno droższe, jak i tańsze modele, jednak niezależnie od ceny wszystkie spełniają swoje podstawowe zadanie – chronią przed niższymi temperaturami w sposób skuteczny i wygodny.

Kurtka robocza DuraTwill Snickers to model idealny dla osób przebywających na zewnątrz i narażonych na działanie opadów, a także innych substancji takich jak oleje czy smary. Gramatura materiału kurtki to 240 g/m2, co gwarantuje wystarczającą ochronę podczas przebywania w niskich temperaturach przez krótsze okresy czasu, na przykład podczas przechodzenia z samochodu do domu klienta czy też w trakcie poruszania się pomiędzy budynkami zakładu pracy. Marka Snickers to przy tym jedna z lepszych ofert na rynku odzieży roboczej – w przystępnej cenie otrzymujemy tu wysokiej jakości wartościową odzież, której wytrzymałość nie odbiega od najwyższych standardów BHP.

Najbardziej klasycznym przykładem wysokiej jakości kurki polarowej w przystępnej cenie jest KURTKA POLAROWA Z WSTAWKAMI Z POLIESTRU BETA 7622G, oferująca przede wszystkim komfort użytkowania, swobodę ruchów i gramaturę 280 g/m2 zapewniającą skuteczną ochronę przed zimnym powietrzem. Kurtki takie sprawdzają się w przypadku kierowców, którzy ze względu na charakter swojej pracy muszą od czasu do czasu przemieszczać się pomiędzy kabiną a naczepą auta, czy też magazynierów, którzy poruszają się także po placu przed magazynem.


BHP-Gabi

Zobacz podobne wpisy na blogu

Ostatnio oglądane