Odzież robocza dla kobiet - ceny i oferty

Odzież robocza dla kobiet - ceny i oferty

Dzieląc odzież roboczą na kategorie zwykle nie rozważa się jej pod kątem płci, dla której jest przeznaczona. Choć wiele modeli odzieży BHP może być oczywiście z powodzeniem stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, istnieją specyficzne sytuacje, w których warto rozgraniczyć odzież damską od męskiej. Nietrudno zauważyć, że najczęściej nawet najmniejszy rozmiar odzieży męskiej nie będzie sprawdzał się u części kobiet, a gdy w grę wchodzi komfort użytkowania i swoboda pracy, rozmiar ma naprawdę duże znaczenie.

Odzież robocza jest z definicji odzieżą stosowaną do zastąpienia lub ochrony odzieży prywatnej pracownika przed zabrudzeniem substancjami trudnymi do usunięcia lub jej przyspieszonym zniszczeniem. Odzież roboczą stosuje się także tam, gdzie konieczne jest zapewnienie czystości i sterylności powstającego produktu, co byłoby niemożliwe w przypadku braku odpowiedniej ochrony. W zależności od charakteru pracy, na odzież roboczą mogą składać się takie elementy jak rękawice, kaski, okulary, obuwie, spodnie, czy bluzy i kurtki, a także ubrania jednorazowe takie jak fartuchy czy czepki. Nie trudno zauważyć, że część z nich wymaga idealnego dopasowania rozmiaru – w przypadku kobiet stosowanie większych, męskich rozmiarów byłoby tu zwyczajnie niemożliwe.

Odzież robocza dla kobiet – przegląd oferty sklepu

Kurtki i bluzy damskie:

1201 Kurtka Soft Shell AllroundWork – damska to uniwersalna, polarowa kurtka robocza, która w cenie 385,00 zł netto 473,55 zł brutto oferuje komfort pracy, maksymalną swobodę ruchu i ochronę przed wiatrem nawet podczas pobytu na zewnątrz. Elementy odblaskowe kurtki pozwalają na swobodne stosowanie jej także po zmroku, czyniąc ją doskonałym elementem odzieży roboczej dla kobiet pracujących w magazynach czy w transporcie. Wiatroszczelna, wodoodporna i oddychająca tkanina soft shell to w ostatnich latach zdecydowany lider wśród materiałów do produkcji kurtek roboczych i narciarskich.

Bluza z kapturem damska 2806 Snickers to kolejny dobry przykład odzieży roboczej. Za cenę 155,00 zł netto lub 190,65 zł brutto mamy tu skrojoną z myślą o kobiecej sylwetce bluzę, która zapewnia nie tylko maksymalny komfort cieplny podczas pracy w chłodniejszym środowisku, ale też dużą swobodę ruchów i wytrzymałość szwów, dzięki którym bluza nie rozrywa się przy większych szarpnięciach. Z gramaturą materiału na poziomie 300 g/m2, bluza Snickers z łatwością chroni przed przeciągami, niższą temperaturą pracy czy okazjonalnymi wyjściami na zewnątrz zarówno jesienią, jak i zimą.

Fartuchy

FGARDAM FARTUCH PRZEDNI to tani i wytrzymały fartuch doskonały do prac w ogrodzie, ale także na różnego rodzaju liniach produkcyjnych. W cenie 29,00 zł netto lub 35,67 zł brutto producent oferuje tu wykonany w 100% z bawełny typu canvas, wytrzymały fartuch z regulowanym paskiem dopasowującym fartuch do sylwetki, zapięciem klamrowym na szyi umożliwiającym regulację jego długości oraz dodatkowymi kieszeniami bocznymi oraz kieszenią w górnej partii fartucha.

W przypadku zastosowań do laboratoriów czy pracy w branży kosmetycznej znacznie lepiej sprawdzi się fartuch LH-HCL_CWOW wyposażony w trzy zewnętrzne kieszenie i odpowiedni do prania przemysłowego.

Kamizelki damskie

LH-BROWNER KAMIZELKA-BEZRĘKAWNIK to ocieplana, zabezpieczająca przed chłodem i wiatrem kamizelka, która w przystępnej cenie 79,00 zł netto i 97,17 zł brutto stanowi doskonałe uzupełnienie garderoby pracowniczki magazynu czy firmy transportowej, gwarantując jej odpowiednie docieplenie w okresie, który nie wymaga jeszcze stosowania pełnej kurtki.

Spodnie robocze damskie

Zdecydowanie najbardziej wymagająca kategoria odzieży roboczej, w przypadku której trudno oczekiwać dopasowania rozmiarów męskich do znacznie drobniejszych wymiarów sylwetki kobiet. Damskie ogrodniczki LH-WOMBISER to przede wszystkim bardzo wytrzymałe, odporne na wytarcia, smary, oleje i brud spodnie, które w cenie 87,76 zł netto (107,94 zł brutto) pozwalają na swobodną pracę w zanieczyszczonym środowisku bez obaw o uszkodzenie odzieży prywatnej pracowniczki. Wyposażone w sześć kieszeni z powodzeniem sprawdzają się w pracy wymagającej korzystania z dużej ilości podręcznych narzędzi.


BHP-Gabi

Zobacz podobne wpisy na blogu

Ostatnio oglądane