Softshellowe kurtki ochronne - gdzie sprawdzą się najlepiej?

Softshellowe kurtki ochronne - gdzie sprawdzą się najlepiej?

Kurtki typu softshell stały się w ostatnich latach mocno popularne w modzie outdoorowej, sprawdzając się doskonale na okres w którym głównym zmartwieniem podróżnika jest zimny wiatr i przegrzewanie się organizmu podczas aktywności. Kurtki sofshell mogą pełnić jeszcze jedną ważną funkcję w garderobie – od długiego już czasu skutecznie wykorzystuje się je jako kurtki ochronne, a więc element szeroko pojętej odzieży ochronnej BHP. Gdzie softshellowe kurtki ochronne sprawdzają się najlepiej?

Czym właściwie jest kurtka softshell?

Softshell to w kategoriach ubioru idea, która z założenia stanowi odwrotność do ubrań typu hardshell. Te drugie mają przed sobą proste zadanie – dzięki zastosowanej membranie, kurtki hardshell mają chronić w 100% przed wiatrem i deszczem, gwarantując pełen spokój spacerów po górach czy innych aktywności fizycznych w terenie w każdej pogodzie. Membrana jest jednak ich najważniejszym i najtrudniejszym do zniesienia elementem, przez który skóra nie ma szans oddychać i dość szybko się przegrzewa. I to właśnie na tym polu wygrywają z nią kurtki softshellowe.
kurtka softshell w kolorze czarnym z czerwonymi dodatkami

Softshell pozwala na utrzymanie komfortu cieplnego, chroniąc doskonale przed wiatrem i zapewniając odpowiedni komfort cieplny, ale jednocześnie pozwalając na lepsze oddychanie skóry, dzięki czemu trudniej tu o przegrzanie się. Softshelle posiadają dwuwarstwową budowę, z których pierwsza, bliższa skórze, to zwykle flis polarowy gwarantujący odpowiednie ogrzewanie ciała, a druga, gęsto tkany materiał nieprzewiewny, który pokryty dodatkowo impregnacją DWR chroni także przed wodą. Z założenia jednak to właśnie ochrona przed wiatrem stanowi podstawę kurtek softshellowych i na tym też skupimy się, omawiając tego typu kurtki ochronne.

Softshellowe kurtki ochronne – najczęstsze zastosowania

Praca w terenie nie zawsze odbywa się w ciepłe, słoneczne dni. Większość pracowników musi radzić sobie z chłodem, wiatrem i deszczem przez większą część roku, jednocześnie będąc gotowym na jego pojawienie się w każdej chwili. Z tego też powodu pracodawca, który zapewnia swoim pracownikom odzież ochronną do pracy zewnętrznej powinien zainwestować w jakiś rodzaj kurtki softshellowej, która pozwoli pracownikom znieść ciężkie warunki pogodowe, a jednocześnie nie ograniczy ruchów i pozwoli w dalszym ciągu oddychać skórze podczas wysiłku.

U kogo można spotkać tego typu kurtki w praktyce? Przede wszystkim u pracowników firm budowlanych i drogowych, którzy na dworze spędzają znaczną część swojej pracy i niejednokrotnie muszą chronić się przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a jednocześnie pamiętać o konieczności stosowania odzieży odblaskowej. Softshelle sprawdzą się też bardzo dobrze u wszelkich pracowników transportu i kurierów, którzy muszą wysiadać z kabiny auta kilkanaście razy dziennie, aby wypakować i zapakować kolejne paczki i dostarczyć je do rąk odbiorców. Softshell sprawdzi się tu doskonale, chroniąc ich również przed nagłą zmianą temperatury pomiędzy ogrzewaną kabiną, a zimnym powietrzem na zewnątrz. Kurtki softshell proponuje się dziś także wszelkim mechanikom, monterom, technikom i serwisantom, którzy od kurtki niejednokrotnie wymagają nie tylko ocieplenia, ale też dużych możliwości pakownych – kieszonki na narzędzia i drobne elementy to dla nich równie ważna podstawa.

Przegląd softshellowych kurtek ochronnych

kurtka typu softshell ostrzegawcza

Na początek zajmijmy się wspomnianymi już kurtkami odblaskowymi.KURTKA SOFTSHELL OSTRZEGAWCZA VIZWELL czy też KURTKA ODBLASKOWA SOFTSHELL ISSA to doskonałe przykłady dobrego wykorzystania materiału softshell w celu ochrony pracowników przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a jednocześnie zapewnienia im dobrej widoczności na placu budowy czy drodze. Połączenie kurtki softshellowej z odblaskową powoduje, że nie ma już konieczności wyposażania pracownika w kilka osobnych warstw odzieży ochronnej w celu zagwarantowania mu komfortu pracy.

Kurtka Soft Shell AllroundWork marki Snickers to najbardziej klasyczny przedstawiciel gatunku kurtek softshellowych – profilowane rękawy zapewniające maksymalną swobodę ruchu, przedłużony tył zapewniający ochronę w każdych warunkach roboczych, dodatkowy kołnierz chroniący szyję przed wiatrem, czy wreszcie klasyczny i nowoczesny wygląd pozwalający na doczepianie znaków firmowych – w tego typu kurtkę można wyposażyć dziś pracownika właściwie każdej branży.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o Kurtce WINDSTOPPER ® Soft Shell Snickers, która jest obecnie najbardziej rozpoznawalnym i popularnym modelem kurtek tego typu. Trójwarstwowy WINDSTOPPER® to 37% poliamidu, 51 % poliestru, i 12% membrany ptfe, które w połączeniu zapewniają idealne warunki dla oddychania skóry, a jednocześnie nie pozwalają by jakikolwiek wiatr przedostał się do środka. Z wygodnymi kieszeniami i wysokim kołnierzem, tego typu kurtkę doceni każdy pracownik.


BHP-Gabi

Zobacz podobne wpisy na blogu

Ostatnio oglądane