Śrubokręty, klucze, szczypce - przegląd najważniejszych narzędzi w warsztatach

Śrubokręty, klucze, szczypce - przegląd najważniejszych narzędzi w warsztatach

Odpowiednie wyposażenie warsztatu to podstawa skutecznej i efektywnej pracy każdego majsterkowicza, budowlańca czy mechanika. Trudno wyobrazić sobie dziś specjalistów w dziedzinie napraw czy prac remontowych bez profesjonalnych narzędzi takich jak piły, młotki, klucze, czy śrubokręty. Znalezienie kompletnego zestawu narzędzi najwyższej jakości to jednak problem, z którym w dalszym ciągu boryka się wielu z nich – profesjonalne narzędzia warsztatowe bywają bardzo drogie, a i tak nie zawsze charakteryzują się najlepszą jakością. Na szczęście liderem rynku jest dziś Beta Gertu - producent, w którego ofercie znajdziemy każdy niezbędny element wyposażenia warsztatu w najwyższej jakości i przystępnej cenie.

Profesjonalne narzędzia budowlane

Warsztaty i pracownie zajmujące się na co dzień różnego rodzaju pracami remontowymi nie mogą działać bez wytrzymałych i niezawodnych brzeszczotów, pił, młotków, łomów czy mieszadeł. Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi jakiekolwiek cięcie, szlifowanie, gładzenie, łączenie czy przygotowywanie do dalszej pracy materiałów drewnianych, tynków czy metali, profesjonalne narzędzia warsztatowe nie mają sobie równych. Co warto dołożyć do swojego wyposażenia?

Brzeszczoty, piły i różnego rodzaju nożyce przydadzą się zdecydowanie tam, gdzie konieczne jest dopasowanie rozmiarów elementów do konkretnej przestrzeni. Przycinanie blach, docinanie kabli, przygotowywanie desek i paneli – bez dobrej jakości brzeszczotów czy piły byłyby po prostu niemożliwe. A skoro o pracy z obróbką materiałów mowa, ważne by w jej trakcie przytrzymać je na miejscu i zabezpieczyć przed poruszaniem się w trakcie cięcia. Tu niezastąpione okazują się wszelkiego rodzaju imadła, jak choćby imadło stołowe Beta Gertu.

Prace remontowo-wykończeniowe? Tu z pewnością nie ma mowy o pracy bez odpowiednio przygotowanych i dostępnych w różnych wymiarach kielni, mieszadeł, czy pac tynkarskich. Te od Beta Gertu charakteryzują się przede wszystkim dobrą wytrzymałością i żywotnością, a jednocześnie dostępne są w korzystnych cenowo wielopakach pozwalających na stworzenie solidnego zapasu warsztatowego.

Narzędzia warsztatowe

Pierwsze skojarzenie z typowym warsztatem to oczywiście skrzynka narzędziowa wypełniona po brzegi całym arsenałem kluczy, nasadek, śrubokrętów, szczypców i wkrętaków. Każda z wymienionych kategorii to oczywiście bogactwo wymiarów i rozmiarów, z których wszystkie równie przydatne i niezbędne na wyposażeniu warsztatu. Nic dziwnego, że większość profesjonalistów lubi inwestować tu w narzędzia wysokiej jakości, długiej żywotności i ciągłej gotowości do pracy. Takich właśnie narzędzi można spodziewać się po ofercie Beta Gertu. Co marka proponuje swoim klientom?

Klucze nastawne, płaskie, oczkowe i gimbusowe, a także cały szereg wkrętaków i śrubokrętów, czyli najbardziej podstawowe wyposażenie każdego majsterkowicza. Wkręcanie i dokręcanie śrub i nakrętek pojawia się właściwie w każdej pracy zlecanej pracownikom różnego rodzaju warsztatów. Czy to pracując z samochodami, meblami, rowerami, czy przy naprawie komputerów, bez odpowiednich rozmiarów kluczy większość zadań byłaby właściwie niewykonalna.
szczypce do ściągania izolacji z kabli

Nożyce do prętów, obcinaki do rur, czy wszelkiego rodzaju szczypce to kolejna kategoria narzędzi, bez których trudno wyobrazić sobie skrzynkę narzędziową profesjonalnego warsztatu. Na szczególną uwagę zasługują tu przede wszystkim właśnie szczypce, wśród których wyróżnia się dziś naprawdę wiele gatunków i wariantów zastosowania. Mamy tu więc profesjonalne szczypce do ściągania izolacji, szczypce i obcęgi do gwoździ, szczypce do zaciskania końcówek, czy wreszcie najbardziej uniwersalne szczypce płaskie.
poziomica

Narzędzia pomiarowe

Choć narzędzia pomiarowe są najmniej rozbudowaną kategorią w ofercie marki Beta Gertu, ich bardzo szerokiego zastosowania nie da się przeoczyć w żadnym profesjonalnym warsztacie. Zarówno małe miarki zwijane, jak i profesjonalne taśmy miernicze do prac na większych przestrzeniach są dla warsztatów właściwie niezbędne. Podobnie ważną rolę odgrywają poziomice, dzięki którym można szybko i skutecznie sprawdzić, czy dana powierzchnia jest równa i gotowa do dalszej pracy. W temacie prac pomiarowych nie można zapomnieć też o dość starym, ale wciąż niezawodnym urządzeniu jakim jest suwmiarka, bez której sprawdzenie średnicy przedmiotów wewnątrz i na zewnątrz byłoby niezwykle trudne nawet dla doświadczonego pracownika.

Warsztaty wyposażane są dziś w różnego rodzaju narzędzia i urządzenia nie bez powodu. To dzięki nim pracownicy są w stanie wykonywać swoją pracę tak dokładnie i precyzyjnie, jak oczekuje tego klient. Profesjonalne narzędzia warsztatowe Beta Gertu to rozwiązanie, dzięki któremu każdy warsztat ma szansę sprawnej i niezawodnej pracy bez konieczności ciągłego wymieniania narzędzi na nowe. Beta Gertu to narzędzia zbudowane tak, by przetrwały lata.


BHP-Gabi

Zobacz podobne wpisy na blogu

Ostatnio oglądane