10 najciekawszych marek BHP - co je wyróżnia?

10 najciekawszych marek BHP - co je wyróżnia?

Producenci odzieży BHP to nie przypadkowe firmy, ale niejednokrotnie specjaliści, którzy z produkcją wytrzymałej, odpornej i funkcjonalnej odzieży ochronnej i roboczej mają do czynienia już od wielu lat. To właśnie dzięki najlepszym markom BHP na rynku każdego roku udaje się stopniowo zmniejszać liczbę wypadków przy pracy, wprowadzać do odzieży pracowniczej zupełnie nowe technologie i gwarantować ciągły rozwój zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w stronę jeszcze skuteczniejszego zapobiegania różnego rodzaju incydentom. Dziś przyglądamy się 10 najciekawszym i najbardziej rozpoznawalnym markom w branży BHP, dzięki którym bezpieczeństwo pracowników różnych gałęzi przemysłu może być nieustannie podnoszone i poprawiane.

1. R.E.I.S. Workwear

Marka REIS to jeden z bardziej rozpoznawalnych producentów w branży BHP, słynący ze swojego przywiązania do najwyższego poziomu bezpieczeństwa na każdym stanowisku pracy. Odzież robocza proponowana przez markę to nie tylko typowe buty, spodnie czy kurtki robocze, ale też cały szereg specjalistycznej odzieży ochronnej i akcesoriów zabezpieczających przed wypadkami w miejscach pracy. Marka wyróżnia się przede wszystkim stosowaniem prostych, ale niezwykle funkcjonalnych materiałów (m.in. polaru) oraz produkcją jednych z najlepszych na rynku zabezpieczeń do prac na wysokościach. W jej ofercie można znaleźć też bardzo wiele modeli wygodnych butów roboczych i ochronnych, w tym także butów dla spawaczy czy pilarzy, wymagających bardzo wysokiego poziomu ochrony.

2. Uvex

Jeśli korzystasz w pracy z wygodnych i wytrzymałych gogli roboczych istnieje duża szansa, że są to gogle Uvex. Marka UVEX ugruntowała swoją pozycję na rynku właśnie poprzez wprowadzenie całej serii praktycznych, dostosowanych do różnorodnych warunków pracy gogli, hełmów ochronnych oraz nauszników przeciwhałasowych, z których korzystają dziś z powodzeniem pracownicy placów budowy i skrajnie hałaśliwych obiektów przemysłowych.

3. Beta

Historia firmy sięga roku 1923, kiedy to firma wypuściła na rynek swoje pierwsze wyspecjalizowane narzędzia do różnego rodzaju prac ręcznych. Dziś Beta to jedna z bardziej rozpoznawalnych marek na rynku europejskim, oferująca dziesiątki zróżnicowanych produktów takich jak narzędzia specjalistyczne, narzędzia do napraw motoryzacyjnych, narzędzia pneumatyczne oraz bezprzewodowe, czy akcesoria do zabezpieczenia przed upadkiem. W ofercie marki znajdują się też coraz częściej obuwie i odzież ochronna, skarpety techniczne, kombinezony, kurtki, bluzy i okulary ochronne, niezbędne podczas wykonywania różnego rodzaju prac manualnych.

4. Portwest

Marka Portwest to w branży niemalże synonim najwyższej jakości produktów BHP. Irlandzka firma działa globalnie, specjalizując się między innymi w produkcji ognioodpornej odzieży roboczej, obuwia ochronnego, produktów służących ochronie dłoni oraz całego szeregu środków ochrony indywidualnej niezbędnych do zagwarantowania pracownikom odpowiedniej ochrony. Marka może poszczycić się zgodnością z licznymi międzynarodowymi normami bezpieczeństwa dla każdego elementu odzieży i akcesoriów BHP sygnowanych ich nazwą. Wśród najważniejszych możemy wymienić między innymi normy EN ISO 11611, EN ISO 20471, EN 343, EN 342, EN 812:2012, EN 13034 czy EN 388. W ofercie marki znalazły się między innymi: kamizelki odblaskowe, odzież gastronomiczna, trudnopalne bluzy, obuwie robocze, gogle ochronne, rękawice ochronne, czy wreszcie specjalistyczne kombinezony ogniochrone.

5. JSP

Producent praktycznych i funkcjonalnych środków ochrony indywidualnej to jedna z ciekawszych marek w branży BHP. Ich skupienie pada nie na odzież ochronną i roboczą, a właśnie na różnego rodzaju maski, nauszniki, pasy bezpieczeństwa, barierki, kaski czy sorbenty, niezbędne do pracy przy niebezpiecznych cieczach. Marka JSP specjalizuje się nie tyle w zabezpieczaniu bezpośrednim człowieka, co zabezpieczaniu jego miejsca pracy i gwarantowaniu jego właściwego oznaczenia i widoczności. Z tego też powodu ich produkty można dziś spotkać na niemalże każdym placu budowy czy miejscach wypadków, gdzie konieczne jest zabezpieczenie niebezpiecznych substancji.

6. Gertu

Akcesoria Gertu to specjalistyczne i dostosowane do różnych rodzajów prac manualnych narzędzia, których próżno poszukiwać w marketach budowlanych. Pełen asortyment dla malarzy, murarzy, pracowników budowlanych i remontowych czy mechaników i pracowników warsztatów obejmuje najwyższej jakości niezawodne narzędzia, dzięki którym prace manualne stają się nie tylko łatwiejsze, ale i znacznie bezpieczniejsze.

7. Industrial Starter

Włoski producent akcesoriów BHP Industrial Starter zaistniał na rynku dzięki produkcji przeciwdeszczowych płaszczy dla pracowników ochrony środowiska, jednak dziś jego uwaga skierowana jest w stronę szeroko rozumianej odzieży ochronnej. Jedną z cech charakterystycznych marki jest zastosowanie uszczelniania woskiem jako alternatywy dla szycia i klejenia odzieży. Dzięki tej technice odzież Industrial Starter jest niezwykle wytrzymała, wodoszczelna i doskonała do pracy w trudnych warunkach. Wśród ciekawszych produktów znajdziemy tu między innymi wytrzymałe obuwie gumowe, produkty do ochrony dróg oddechowych, ochronę słuchu, odzież jednorazową, produkty dla pracowników służby drogowej, skarpety techniczne, produkty ochronne dla spawaczy, ochronę głowy i oczu, rękawice oraz szeroki wybór odzieży przeciwdeszczowej.

8. Snickers Workwear

Snickers Workwear to marka, którą można z powodzeniem uznać za jedną z najbardziej nowatorskich, eksperymentalnych i specjalistycznych marek na rynku BHP. To Snickers przoduje we wprowadzaniu na rynek coraz to nowszych, niezawodnych rozwiązań i ciekawych alternatyw dla tradycyjnych materiałów wykorzystywanych do produkcji odzieży roboczej. Gama produktów marki Snickers Workwear jest niezwykle szeroka – w jej ofercie znajdziemy nie tylko wytrzymałe spodnie robocze Snickers, kurtki, kamizelki, czy kombinezony robocze, ale też bieliznę, rękawice, skarpety czy produkty służące profesjonalnej ochronie kolan. Marka stawia przede wszystkim na wytrzymałość i funkcjonalność – w jej produktach pojawia się nawet obcisła odzież stretchowa gwarantująca pełną swobodę ruchów podczas pracy.

9. Bennon

Poszukiwanie odpowiedniego obuwia roboczego można z powodzeniem rozpocząć i zakończyć na ofercie marki Bennon. Wyspecjalizowana w produkcji różnego rodzaju butów do wymagających prac marka skupia się nieustannie na rozwijaniu swoich produktów tak, by gwarantowały najwyższą ochronę stóp, a jednocześnie zapewniały pełen komfort poruszania się w pracy i brak charakterystycznego dla wielu modeli obuwia roboczego bólu stóp po kilku godzinach intensywnej pracy. W ofercie znajdziemy zarówno trzewiki do pomieszczeń czystych, laboratoriów chemicznych czy branży spożywczej, jak i wzmacniane buty taktyczne do pracy w niebezpiecznym terenie.

10. CAT

Marki CAT nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – wytrzymałość, funkcjonalność i najwyższa ochrona to ich motto, które stosują nie tylko przy produkcji rozpoznawalnego w branży BHP i poza nią obuwia roboczego, ale także innych obszarach swojej działalności. Marka zyskała popularność w branży odzieży BHP, jednak w rzeczywistości działa w różnych strefach przemysłu, dostarczając na place budowy wytrzymałe koparki i maszyny budowlane, niezawodne narzędzia czy sprzęty elektroniczne o niebywałej wytrzymałości na uszkodzenia i trudne warunki pracy.

Branża BHP jest dziś mocno rozbudowana i właściwie każdy producent ma w niej coś ciekawego do zaproponowania. Wybór właściwej odzieży roboczej czy akcesoriów BHP warto uzależnić od tego, w czym dany producent się specjalizuje. W końcu najwyższa ochrona i bezpieczeństwo to podstawa, jaką swoim pracownikom powinien zagwarantować każdy pracodawca.


BHP-Gabi

Zobacz podobne wpisy na blogu

Ostatnio oglądane