To miejsce, gdzie znajdziesz praktyczne wskazówki, jak zapewnić bezpieczeństwo zarówno w domu, jak i w pracy. Poruszamy tu tematykę ochrony przed różnymi zagrożeniami, od awarii instalacji, przez zabezpieczenie przed tlenkiem węgla, po działania zapobiegające skutkom upałów.
Zatyczki do uszu, choć wydają się niepozornym narzędziem ochronnym, mogą być źródłem nie tylko spokoju, ale i problemów zdrowotnych. Czy wiesz, jak korzystać ze stoperów, aby nie stały się one przyczyną dyskomfortu, a nawet poważnych zapaleń ucha? W poniższym artykule wyjaśniamy, jakie mogą być skutki uboczne stosowania zatyczek do uszu, podajemy sprawdzone metody ich pielęgnacji oraz odpowiadamy na pytanie, czy spanie w zatyczkach jest naprawdę bezpieczne. Zapraszamy do lektury, która rozwieje twoje wątpliwości i pomoże korzystać ze stoperów w sposób zdrowy i higieniczny. Przekonaj się!
Lubisz spędzać czas na majsterkowaniu? Z pewnością marzy Ci się domowy warsztat. W tym artykule dowiesz się, jak go zaaranżować. Bierzemy pod uwagę niezbędne wyposażenie, czyli narzędzia i elektronarzędzia, a także przydatne meble. Skorzystaj z naszych wskazówek i stwórz idealne miejsce pracy, w którym będziesz mógł się oddawać swojej pasji! Sprawdź!
Każdy warsztat powinien posiadać nie tylko odpowiednie urządzenia, narzędzia i części zamienne, ale również odpowiednie meble. Egzaminu nie zdadzą tutaj regały czy stoły, które mamy w domach. Czym więc wyróżniają się meble warsztatowe? Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Co dokładnie się przyda? Który materiał jest najlepszy? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu. Zapoznaj się z nim, a Twoje wątpliwości zostaną rozwiane!
Składowanie materiałów niebezpiecznych, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa zarówno ludzi, jak i środowiska, wymaga dużej ostrożności i specjalnych środków zabezpieczających. Wycieki oleju, paliwa, substancji ropopochodnych czy groźnych dla środowiska cieczy zdarzają się jednak dość często, stanowiąc realne ryzyko dla bezpieczeństwa pracowników i powodując często bardzo kosztowne straty. Jedynym sposobem, by szybko zapobiec ich rozprzestrzenianiu się i ograniczeniu skutków wycieku jest zastosowanie odpowiednich materiałów absorpcyjnych, czyli tzw. sorbentów, które na co dzień wykorzystywane są między innymi przez straż pożarną. Czym są sorbenty i jak działają?
Trudne do usunięcia zabrudzenia po smarach i olejach to dla mechaników i pracowników branży motoryzacyjnej codzienność, z którą trzeba sobie radzić z pomocą odpowiedniej odzieży ochronnej. Choć części zabrudzeń można uniknąć pracując ostrożnie i uważnie, konieczność zastosowania odpornych na tłuste plamy kurtki i spodni, antypoślizgowych butów czy grubszych rękawic gwarantujących dobry chwyt jest tu niepodważalna. To do pracodawcy należy zadanie stworzenia swoim pracownikom bezpiecznych i czystych warunków pracy. Jak uchronić się przed plamami od smarów i olejów w trakcie pracy? Oto przegląd najbardziej niezbędnych akcesoriów i odzieży BHP dla mechaników i nie tylko.
Praca latem, w skrajnie wysokich temperaturach nie jest z reguły przyjemna ani dla pracowników przebywających na zewnątrz (np. na budowie, przy remontach dróg czy w trasie), ani tych którzy przebywają w pomieszczeniach zamkniętych. Z powodu wysokich temperatur organizm człowieka wykazuje znacznie mniejsze zdolności do koncentracji i zdecydowanie gorszą efektywność pracy, a przy tym jest narażony na ogólne osłabienie, szybkie odwadnianie się i wiele nieprzyjemnych reakcji z pogranicza udaru słonecznego. To do pracodawcy należy zadanie zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków pracy, niezależnie od panującej na zewnątrz pogody. Jak ochronić zdrowie pracowników w upale, by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji?
Wysokość wynagrodzenia uzależniona od zagrożenia w miejscu pracy już jakiś czas temu ustąpiła zawodom, w których zarobki dyktowane są znajomością nowych technologii, specjalistyczną wiedzą w wymagających dziedzinach czy umiejętnościami zarządzania zasobami ludzkimi, dzięki którym możliwe jest kształtowanie odnoszących sukces firm. Przyglądając się najbardziej niebezpiecznym i najcięższym zawodom na świecie można jednak znaleźć te, które w dalszym ciągu dobrze wynagradzają pracowników poświęcających każdego dnia pracy swoje zdrowie i życie. Oto TOP 5 najcięższych, ale i najlepiej płatnych zawodów na świecie.
Standardowy wymiar czasu pracy może kojarzyć się z koniecznością przepracowania 8 godzin dziennie, pięć razy w tygodniu, jednak w rzeczywistości wiele branż i przedsiębiorstw pracuje w zupełnie innym systemie godzinowym. Pomijając pracę biurową i zawody związane z typową pracą umysłową, dużą rozbieżność w godzinowym systemie pracy zauważa się wśród zawodów wymagających pracy fizycznej. Miesiąc pracy górnika będzie wyglądał więc nieco inaczej, niż godziny pracy operatora wózka widłowego, pracownika na budowie, magazyniera czy operatora przy linii produkcyjnej. W jakiej branży pracuje się najkrócej, a w jakiej najdłużej?
Bezpieczeństwo pracy to jedna z podstawowych kwestii, o których musi upewnić się każdy pracodawca. Zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami pracownicy powinni być wyposażani w odpowiednie akcesoria i odzież ochronną, które będą w stanie zapewnić im właściwy dla danej pracy poziom bezpieczeństwa nie tylko pod kątem zdrowia, ale także czystości. Producenci odzieży BHP od lat pracują nad tym, by dostarczyć na rynek najlepsze produkty – wśród nich dzisiejszy bohater, marka Delta Plus, dzięki któremu bezpieczeństwo pracy osiąga dziś najwyższy możliwy poziom. Co można znaleźć w ich ofercie?
Awaria wody w kanalizacji, nieszczelna instalacja grzewcza lub gazowa, nieuważne posługiwanie się otwartym ogniem – wielu sytuacji losowych nie da się przewidzieć, szczególnie gdy w grę wchodzą różnego rodzaju reakcje chemiczne. Wystarczy chwila nieuwagi i źle dokręcony kurek z gazem na kuchence, ulatniający się bez najmniejszego śladu tlenek węgla czy nawet problemy natury technicznej, by dom czy mieszkanie zamieniły się w miejsce walki o życie. Przed wieloma pożarami, zalaniami czy zatruciami tzw. czadem można się jednak ustrzec i to w bardzo prosty sposób. Dlaczego i w jakie elementy warto wyposażyć swój dom, by uchronić się przed tragedią?
Obecność niebezpiecznego gazu oraz tlenku węgla w powietrzu to kwestia, która pojawia się w mediach każdego roku przy okazji przygotowań ludzi do sezonu grzewczego i korzystania z dość niepewnych, choć wciąż ogromnie popularnych pieców węglowych
Poznaj sposoby, jak skutecznie chronić się przed awariami instalacji gazowych i wodnych. Dowiedz się, jakie są sygnały ostrzegawcze i jakie kroki podjąć, aby zapobiec wypadkom.
Bezpieczeństwo przed Tlenkiem Węgla
Tlenek węgla to cichy zabójca. Znajdziesz tu informacje, jak wykrywać jego obecność i jakie środki bezpieczeństwa należy podjąć, aby chronić siebie i bliskich.
Sprawdzanie Urządzeń przed Zakupem
Dowiedz się, na co zwracać uwagę przed zakupem urządzeń, szczególnie tych, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie, jak np. urządzenia gazowe czy grzewcze.
Ochrona przed Upałem w Pracy
Upały mogą być niebezpieczne, zwłaszcza w miejscu pracy. Odkryj metody, jak chronić się przed skutkami wysokich temperatur, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.