Cena :

od:

do:

Opcje dodatkowe


Rękawice dielektryczne

Rękawice dielektryczne (inna nazwa: rękawice elektroizolacyjne) zostały zaprojektowane w taki sposób, aby obniżać niebezpieczeństwo związane z pracą z prądem elektrycznym. Porażenie prądem może okazać się śmiertelne, a miejscem, które najczęściej miewa kontakt z przewodami są oczywiście dłonie. Te rękawice to podstawowy sprzęt ochrony osobistej elektryka.

W naszej ofercie znajdują się rękawice ochronne dielektryczne marki secura w różnych rozmiarach i odporne na każdy rodzaj napięcia, a więc między innymi:

- 0,5 kv;

- 1 kv;

- 2,5 kv;

- 10 kv;

- 20 kv;

- 30 kv.

Elektroizolacja - cecha charakterystyczna rękawic dielektrycznych

Rękawice izolacyjne mają za zadanie zapewnić właściwą ochronę rąk pracownika przed porażeniem prądem. Na stronie internetowej sklepu BHP-Gabi rękawice występują w kilku wersjach, które różnią się od siebie jedynie stopniem odporności na różną wysokość napięcia elektrycznego. Każda rękawica posiada anatomiczny kształt i jest wykonana z wysokogatunkowego lateksu. Rękawice secura dostępne w naszym sklepie są zgodne z normą pn-en.

Czym są rękawice elektroizolacyjne i kiedy warto je nabyć? 

Rękawice elektroizolacyjne są podstawowym wyposażeniem ochronnym pracownika, który wykonuje prace pod napięciem do 1 kV. Rękawice dielektryczne uznaje się za dodatkowy sprzęt ochronny przy napięciu wyższym niż 1kV.

Mnogość rozmiarów sprawia, że każda osoba będzie w stanie dobrać ochronne rękawice elektroizolacyjne pięciopalczaste optymalnych rozmiarów. Wszystkie pary są odpowiednie do tego, aby wyposażyć je w powłokę zapobiegającą poceniu się dłoni. Wkładka wykonana jest z różnych materiałów, między innymi z bawełny.

Rękawice z naszej oferty BHP nie są przeznaczone wyłącznie do celów elektrycznych o określonym napięciu, ale także na działanie takich czynników czy substancji, jak:

  • substancje oleiste;
  • kwas solny;
  • skrajnie niskie temperatury;
  • ozon.

Wierzymy, że okażą się pomocne podczas wielu prac z elektrycznością!

Zobacz także:

Ubranie antyelektrostatyczne

Ostatnio oglądane