Cena :

od:

do:

Opcje dodatkowe


Rękawice dielektryczne

Rękawice dielektryczne (inna nazwa: rękawice elektroizolacyjne) zostały zaprojektowane w taki sposób, aby obniżać niebezpieczeństwo związane z pracą z prądem elektrycznym. Porażenie prądem może okazać się śmiertelne, a miejscem, które najczęściej miewa kontakt z przewodami są oczywiście dłonie elektryka.

W naszej ofercie znajdują się rękawice dielektryczne w różnych rozmiarach i odporne na każdy rodzaj napięcia, a więc między innymi: rękawice dielektryczne 0,5kv;
- rękawice dielektryczne 2,5kv;
- rękawice dielektryczne 10kv;
- rękawice dielektryczne 20kv;
- rękawice dielektryczne 30kv.

Elektroizolacja - cecha charakterystyczna rękawic dielektrycznych

Rękawice dielektryczne, inaczej elektroizolacyjne mają za zadanie zapewnić właściwą ochronę rąk pracownika przed porażeniem prądem. Na stronie internetowej sklepu BHP-Gabi rękawice występują w kilku wersjach, które różnią się od siebie jedynie stopniem odporności na różną wysokość napięcia elektrycznego. 

Czym są rękawice elektroizolacyjne i kiedy warto je nabyć? 

Rękawice elektroizolacyjne są podstawowym wyposażeniem ochronnym pracownika, który wykonuje prace pod napięciem do 1kV. Przy napięciu wyższym niż 1kV rękawice dielektryczne uznaje się za dodatkowy sprzęt ochronny.

Mnogość rozmiarów sprawia, że każda osoba będzie w stanie dobrać rękawice optymalnych rozmiarów. Wszystkie pary są odpowiednie do tego, aby wyposażyć je w powłokę zapobiegającą poceniu się dłoni. Powłoka wykonana jest z różnych materiałów, między innymi z bawełny.

Rękawice z naszej oferty są odporne nie tylko na prąd elektryczny o określonym napięciu, ale także na działanie takich czynników czy substancji, jak:

  • substancje oleiste;
  • kwas solny;
  • skrajnie niskie temperatury;
  • ozon.


Wierzymy, że okażą się pomocne podczas wielu prac z elektrycznością!

Zobacz także:

Ubranie antyelektrostatyczne | Spodnie robocze

Ostatnio oglądane