Cena :

od:

do:

Opcje dodatkowe

Filtry

Gaśnica przewoźna Ogas-20B-E

Ogniochron

na zamówienie

4 628,49 zł

(3 763,00 zł netto)

Gaśnica śniegowa 5Kg Bx-Gs-5Xb-E Boxmet

Boxmet

14 dni

541,20 zł

(440,00 zł netto)

Gaśnica śniegowa Bx-Gs-2Xb Boxmet

Boxmet

14 dni

317,34 zł

(258,00 zł netto)

Koc Gaśniczy OGKG01 C

Ogniochron

3 dni

153,75 zł

(125,00 zł netto)

Trójkąt Ostrzegawczy OGTR C

Ogniochron

3 dni

18,45 zł

(15,00 zł netto)

Urządzenie Gaśnicze 2 Kg Ogse-2X

Ogniochron

3 dni

324,72 zł

(264,00 zł netto)

Urządzenie Gaśnicze Bx-Ugs-2X Boxmet

Boxmet

14 dni

308,73 zł

(251,00 zł netto)


Gaśnice śniegowe

Gaśnica śniegowa to doskonała alternatywa dla proszkowych lub wodnych, szczególnie w przypadku pożarów spowodowanych materiałami palnymi, takimi jak substancje ropopochodne, ciecze palne, a także pożary w maszynach i urządzeniach elektrycznych. Fachowcy uważają, że bardzo skuteczne jest zastosowanie gaśnic śniegowych w gaszeniu pożarów wewnątrz pomieszczeń, w których przechowywane są materiały łatwopalne, takie jak papier, drewno i tekstylia. W naszej ofercie znajdą Państwo gaśnicę przewoźną, wyposażoną w 5-metrowy wąż i umieszczoną na wózku, co umożliwia szybki transport.

Jakie grupy pożarów gaśnica śniegowa gasi najskuteczniej? 

Takie urządzenie gaśnicze można stosować w gaszeniu pożarów klasy A, B i C. Do czego gaśnicy śniegowej używa się powszechnie? To zapłony materiałów stałych, takich jak drewno, papier, tekstylia, a także materiały organiczne, które określane są pożarami klasy A. Pożary klasy B to pożary cieczy i substancji ropopochodnych, takich jak benzyna czy olej napędowy. Gaśnice z naszej oferty przeznaczone do tego typu zdarzeń są wyposażone w dysze i uchwyt do mocowania na ścianie. Pożary klasy C obejmują urządzenia elektryczne, takie jak prądnice, transformatory oraz silniki elektryczne. Zastosowanie gaśnic śniegowych z naszej oferty jest dopuszczone przez Instytut Energetyki. 

Gaśnica śniegowa — czego nie wolno gasić?

Należy pamiętać, że gaśnica śniegowa nie nadaje się do gaszenia pożarów olejów roślinnych oraz tłuszczów. Może to spowodować rozprzestrzenienie się ognia. Gaśnica śniegowa nie sprawdza się w przypadku pożarów gazów łatwopalnych, takich jak propan czy butan, ponieważ gaz rozprzestrzenia się szybciej, niż gaśnica jest w stanie działać. Warto wiedzieć, czego nie wolno gasić gaśnicą śniegową, ponieważ jej niewłaściwe użycie jest nie tylko nieskuteczne, ale i niebezpieczne. W takich przypadkach lepiej użyć specjalistycznych gaśnic proszkowych lub pianowych, które również mamy w ofercie.

Przeczytaj na naszym blogu:

Ostatnio oglądane