Cena :

od:

do:

Opcje dodatkowe

Filtry

Gaśnica Pianowa 6L Bx-Gwp-6Xab Boxmet

Boxmet

14 dni

207,87 zł

(169,00 zł netto)


Gaśnice pianowe

Jeśli chcesz nabyć wysokiej jakości gaśnice pianowe w bardzo przystępnych cenach, doskonale trafiłeś! W sklepie BHP-Gabi znajdziesz dokładnie takie modele, jakich potrzebujesz. Dostępne u nas produkty są bardzo łatwe w obsłudze. Świetnie nadają się do zabezpieczania różnego rodzaju obiektów użyteczności publicznej, a także szkół, szpitali, portów lotniczych oraz pomieszczeń biurowych i hal produkcyjnych. Gaśnica pianowa doskonale nadaje się do gaszenia różnego rodzaju pożarów. Można ją także wykorzystać do stłumienia ognia trawiącego urządzenia elektryczne znajdujące się pod napięciem do 1000 V.

Ergonomiczne i funkcjonalne gaśnice pianowe

Gaśnice pianowe mogą być z powodzeniem stosowane w różnych warunkach cieplnych. Warto jednak pamiętać o tym, że nie nadają się ona do użytkowania przy minusowych temperaturach. Kilkulitrowe zbiorniki, w których znajduje się ciekły azot, mają solidną, ognioodporną obudowę. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie ulegną one uszkodzeniu w trakcie przeprowadzanej akcji gaśniczej.

Gaśnice pianowe - zastosowanie

Gaśnice pianowe są przeznaczone do gaszenia pożarów grupy A i B, a czasami również F. Dokładne oznaczenia dotyczące tego, do jakiego typu pożaru przeznaczona jest gaśnica, znajdziemy na jej obudowie. Pożary typu A to te, w których płoną materiały stałe, powodujące podczas spalania powstawanie węgla – może to być przykładowo drewno. Z kolei pożary B to te, w których do czynienia mamy z zapaleniem się rzeczy topiących pod wpływem ognia, czyli wykonanych np. z plastiku.

Pożary F to takie, w których doszło do zapalenia się oleju lub tłuszczu. Tych ostatnich nie wolno gasić przy pomocy wody i gaśnic innego typu. Gaśnica pianowa bezwzględnie powinna znaleźć się na wyposażeniu zakładów pracy, produkcyjnych i restauracji, a także innych miejsc, w których używa się oleistych cieczy. Powinniśmy dysponować nią również w domu.

Jak działają gaśnice pianowe?

Gaśnice pianowe to takie, w których roztworem używanym do gaszenia jest piana gaśnicza. Ta wystrzelona w stronę płonącego przedmiotu ogranicza do niego dopływ tlenu oraz ochładza strefę pożaru. Ponieważ medium gaśnicze składa się z wody oraz środka pianotwórczego, tego rodzaju gaśnic nie należy stosować w czasie pożarów metali czy gazów. We wnętrzu gaśnicy może znaleźć się piana lekka, średnia i ciężka. W sytuacji, w której sięgamy po te pierwsze, można liczyć się z bardzo małymi stratami, znacznie mniejszymi niż w przypadku wody.

Zalety gaśnic pianowych

Gaśnice pianowe są jednym z dwóch najpopularniejszych rodzajów gaśnic. Są łatwo dostępne i proste w użytkowaniu. Skuteczność gaśnic pianowych jest duża, a puste butle po produktach można napełniać ponownie. Nie wykorzystuje się ich jedynie w sytuacjach, gdy przedmiot może ulec uszkodzeniu po kontakcie z wodą. Są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska, niż te, które bazują na proszku gaśniczym.

Szukasz odpowiedniej gaśnicy do samochodu, miejsca pracy lub domu? Jesteś w odpowiednim miejscu! Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyborem gaśnic różnego rodzaju, które znajdziesz w asortymencie naszego sklepu!

Przeczytaj na naszym blogu:

Ostatnio oglądane