Ochronniki Słuchu

Pracodawca musi zapewnić pracownikom odpowiedni komfort pracy na który składa się wiele czynników. Jednym z nich jest praca w środowisku gdzie natężenie dźwięku nie przekracza norm. W tym celu zwykle dba się o cichą pracę maszyn oraz wyciszenie innych źródeł hałasu. Kiedy jednak to nie wystarcza to pracodawca musi zapewnić odpowiednie środki ochrony. Ochronniki słuchu sprawdzają się tu bardzo dobrze ponieważ są poręczne i łatwe w obsłudze. Wykorzystując ochronniki słuchu w ciągu kilku sekund pracownik może zmniejszyć poziom hałasu docierającego do narządu słuchu o kilkadziesiąt procent a tym samym ma możliwość chronić swój słuch.Jakie ochronniki słuchu wybrać?


Ochronniki słuchu na BHP-Gabi

Wybór nie jest prosty dlatego, że istnieje wiele modeli i firm produkujących ochronniki słuchu. Jednak każdy z nich ma tą samą funkcję czyli zapewnienie odpowiedniego komfortu pracy. Wyciszając dźwięki dochodzące do ucha możemy chronić słuch, który jest przecież bardzo wrażliwy. Wybierając ochronniki słuchu zwróćmy uwagę na:


  • • materiał z jakiego zostały wykonany;
  • • to czy posiada regulację siły nacisku;
  • • poziom ochrony.

Tyko wysokiej jakości produkty są w stanie dobrze spełnić swoje funkcje i zapewnić nam niezbędną ochronę. Dbajmy o to aby ochronniki słuchu zawsze znajdowały się w zasięgu ręki abyśmy mogli ich użyć w razie potrzeby.Ochronniki słuchu w sklepie Gabi


Dostępne w naszym sklepie ochronniki słuchu podzielić można na te, który nakłada się bezpośrednio na głowę oraz na te, które przymocowywane są do kasku. Ochronniki są lekkie - nie przekraczają wagi 250 gram, zaś najlżejsze modele to tylko niecałe 230 gram. Nauszniki przeciwhałasowe najlepszych producentów odznaczają się świetnym odizolowaniem dźwięków zewnętrznych, dzięki zaawansowanej konstrukcji, na którą składa się przygotowanie poduszeczek uszczelniających. Dobra konstrukcja ochronników sprzyja wielogodzinnemu ich noszeniu bez uczucia ucisku głowy i dyskomfortu. Co więcej - dostępne w Gabi ochronniki słuchu przygotowane zostały z materiałów, które redukują powstawanie potu, co mogłoby przełożyć się na uczucie mniejszego komfortu i potrzebę ich wycierania. Wentylacja w nausznikach w sklepie Gabi stoi na najwyższym poziomie. Ochronniki zabezpieczają słuch użytkownika nawet w środowisku gdzie natężenie decybeli sięga 110-115.Gdzie korzysta się z ochronników słuchu?


Nauszniki, zarówno te mocowane do kasku jak i znajdujące się na pałąku znajdują zastosowanie w wielu rodzajach prac. Wykorzystywać będą je między innymi osoby zajmujące się pracami pilarskimi, cementowaniem, pracą w obrębie kamieniołomów, pracujące w zakładach metalurgicznych, kotłowniach czy w przemyśle samochodowym, gdzie często wykorzystuje się głośne maszyny oraz roboty. Ochronniki słuchu wykorzystywane są także w budowie infrastruktury lądowej czy wodnej.platnosci