Filtry

 Pionowo składana Maseczka, z zaworem, FFP2 Singer Auump32V
  • taniej -33%
  • BESTSELLER

Singer Safety

7 dni

12,30 zł

18,45 zł (10,00 zł netto)

Najniższa cena z 30 dni: 18,45 zł
Półmaska ochronna FFP3 Model M1300Vp 10 Szt.

Delta Plus

Produkt archiwalny

72,57 zł

(59,00 zł netto)

Półmaska ochronna FFP3W Model M1304Vw Deltaplus

Delta Plus

Produkt archiwalny

95,94 zł

(78,00 zł netto)

Zestaw 2 Półmasek FFP3 z zaworem Deltaplus M2Fp3V

Delta Plus

Chwilowy brak towaru

29,52 zł

(24,00 zł netto)


Maski antysmogowe i przeciwpyłowe

Oferowane w sklepie BHP Gabi maski antysmogowe zapewniają skuteczną ochronę dróg oddechowych przed zanieczyszczonym powietrzem, wpływając na komfort pracy, a także codziennego życia. Nasze maseczki dostosowane są do zróżnicowanych potrzeb klientów – warto sprawdzić parametry poszczególnych produktów i dopasować maskę antysmogową idealną dla siebie.

Czym powinna charakteryzować się dobra maseczka antysmogowa?

Maska służy ochronie górnych dróg oddechowych przed zgubnym wpływem smogu: zanieczyszczeń powietrza i spalin, dlatego jej najważniejszym elementem jest filtr. Maska antysmogowa powinna dobrze przylegać do twarzy, ściśle zasłaniając usta i nos. Większość masek ochronnych wykonanych jest z włókna syntetycznego, które stanowi skuteczną barierę przez wybranymi rodzajami zanieczyszczeń. Struktura masek może być wyposażona w warstwę włókniny z węglem aktywnym, co pozwala na skuteczne wchłanianie niebezpiecznych dla zdrowia związków, takich jak dwutlenek siarki i dwutlenek azotu, obecnych zwłaszcza w powietrzu przy ruchliwych ulicach.

Istnieją zarówno maski wielokrotnego użytku, w których należy wymieniać filtry, tak by służyły dłuższy czas, jak i jednorazowe maski antysmogowe, które należy wymieniać po każdym użyciu. Warto rozważyć wybór tych wymiennych, gdyż dzięki ich częstej wymianie mamy pewność maksymalnej ochrony przez cały czas ich użytkowania.

Kto powinien wyposażyć się w maskę antysmogową?

Produkty tego typu stanowią doskonałą ochronę dla osób zamieszkujących miasta o wysokim stężeniu pyłów zawieszonych, zarówno większych cząsteczek (PM10), jak i mniejszych (PM2.5 oraz o objętości 0.3 mikrometra, które są szczególnie groźne dla zdrowia, ponieważ wdychamy je do płuc), np. Kraków, Katowice, Warszawa i ich aglomeracje. Maska antysmogowa jest polecana dla każdego, kto uprawia sport w mieście, szczególnie tym, którzy są narażeni na wdychanie zanieczyszczonego powietrza wydalanego z rur wydechowych samochodów, np. biegaczy, rowerzystów.

Polskie miasta, a w szczególny sposób Kraków i inne miejscowości w regionie Małopolski, walczą z problemem zanieczyszczenia powietrza – na południu Polski stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu wielokrotnie przekracza normy i jest w niektóre dni gęstsze niż w europejskich czy amerykańskich metropoliach. Dlatego wiele osób świadomie wybiera maski antysmogowe, zapewniające filtrację powietrza przez filtr hepa lub warstwę aktywnego węgla, która chroni także przed zanieczyszczeniem gazami, obecnym zwłaszcza przy ruchliwych ulicach.

Maski przeciwpyłowe dla każdego

Jak już wspominaliśmy, maski przeciwpyłowe chronią układ oddechowy zarówno w warunkach pracy, jak i na co dzień. W naszym sklepie znajdą Państwo wyłącznie produkty wysokiej jakości. Delta Plus, 3M, Filter Service – są to najwięksi producenci masek przeciwpyłowych w Europie, co potwierdzają liczne rekomendacje użytkowników. Dostępne w naszym sklepie produkty różnią się kształtem, wielkością i specyfikacją, dzięki czemu każdy znajdzie maskę idealnie dopasowaną do własnych potrzeb. Półmaski świetnie sprawdzą się w środowisku miejskim, gdzie w okresie jesienno-zimowym mieszkańcy narażeni są na wysoki poziom smogu w powietrzu.

Dlaczego warto zakupić maski przeciwpyłowe właśnie u nas? Jako jedni z nielicznych posiadamy tak szeroki wybór. Ponadto kupując u nas masz pewność, że produkt był wielokrotnie sprawdzany i posiada wymagane certyfikaty. Z naszych usług skorzystały już setki pracodawców oraz klientów indywidualnych - zapraszamy do zakupów!

Polecamy również:

Półmaski | Maseczki higieniczne

Ostatnio oglądane