Filtry

7640510 Skórzane rękawice spawalnicze

Strauss

14 dni

30,75 zł

(25,00 zł netto)

7640520 Skórzane rękawice spawalnicze

Strauss

14 dni

30,75 zł

(25,00 zł netto)

7640521 Skórzane rękawice spawalnicze

Strauss

14 dni

39,36 zł

(32,00 zł netto)

Rękaw spawalniczy Lewy Dag 20068

Ardon

14 dni

38,13 zł

(31,00 zł netto)

Rękaw spawalniczy Prawy Dag Ardo 20069

Ardon

14 dni

38,13 zł

(31,00 zł netto)

Rękawica spawalnicza Dw-303Y Syro

Syro

7 dni

244,77 zł

(199,00 zł netto)

Rękawica spawalnicza Weld Coock Syro

Syro

7 dni

131,00 zł

(106,50 zł netto)

Rękawice robocze Workguard 43-216 Ansell spawalnicze

Ansell Edmont

Chwilowy brak towaru

324,72 zł

(264,00 zł netto)

Rękawice skórzane spawalnicze A510 Portwest

Portwest

14 dni

124,54 zł

(101,25 zł netto)

Rękawice spawalnicze A500 Portwest

Portwest

14 dni

20,91 zł

(17,00 zł netto)

Rękawice spawalnicze Dw-313K Syro

Syro

14 dni

249,08 zł

(202,50 zł netto)


Rękawice spawalnicze

Rękawice spawalnicze to jeden z podstawowych elementów wyposażenia spawacza, który pozwala mu na komfortową i bezpieczną pracę. Specjalne normy określają podział tych produktów na dwa typy: A oraz B. Pierwszy z nich predysponuje je do działań, które potrzebują zręczności, przy czym zachowane tu standardy ochrony są niższe. Z kolei kategoria B określa rękawice spawalnicze nadające się do spawania wymagającego wyższych standardów bezpieczeństwa.

Rękawice spawalnicze a normy bezpieczeństwa

Podobnie jak przy innych produktach BHP tak przy rękawicach spawalniczych kluczowe okazują się normy. W tym przypadku jest to Norma EN12477, która mówi wyraźnie jakie cechy powinien spełniać taki produkt. Zatem rękawice spawalnicze długie muszą chronić:

  • • przed oparzeniami wywołanymi krótkim kontaktem z płomieniem;
  • • nadgarstki oraz ręce użytkownika przed odpryskami zawierającymi ciekły, rozgrzany metal;
  • • zarówno przez promieniowaniem UV jak i ciepłem konwekcyjnym.

Dopiero spełnienie tych wymagań czyni ten produkt w pełni skuteczny. Wszystkie nasze rękawice spawalnicze są zgodne z normami i dają użytkownikowi pełne bezpieczeństwo.

Rękawice spawalnicze TIG

Do tej metody wymaga się precyzyjnego ruchu ręki i dużego skupienia uwagi. Dlatego rękawice TIG z naszej oferty są cienkie i elastyczne, co umożliwia swobodę podczas pracy. Taką gwarancję daje skóra kozia. Rękawice TIG są także ognioodporne, co zapewnia ochronę rąk przed wysoką temperaturą generowaną podczas spawania. 

Rękawice spawalnicze długie

Rękawice spawalnicze długie zwykle sięgają aż do łokcia lub nawet wyżej. Są dedykowane przede wszystkim dla spawaczy, którzy pracują z większymi urządzeniami lub w trudno dostępnych miejscach. Długie rękawice spawalnicze są wykonane z mocniejszych materiałów, takich jak skóra bydlęca czy spawana tkanina ognioodporna, co zapewnia dodatkową ochronę. 

Rękawice spawalnicze skórzane

Skóra bydlęca, ze względu na swoją wytrzymałość i elastyczność, jest idealnym materiałem do produkcji rękawic spawalniczych. Rękawice skórzane są też najczęściej stosowane w przypadku spawania metodą MIG/MAG. Charakteryzują się dobrą ochroną przed ciepłem, łatwością w utrzymaniu czystości oraz długim okresem użytkowania.

Rękawice spawalnicze MIG/MAG

Rękawice spawalnicze MIG/MAG są przeznaczone przede wszystkim dla spawaczy, którzy pracują tymi metodami. Charakteryzują się lepszą ochroną przed iskrami i wydzielającym się światłem spawalniczym. Rękawice MIG/MAG zwykle są wykonane z mocnej skóry bydlęcej lub innych materiałów ognioodpornych. W naszej ofercie mamy bogaty wybór ochronnych rękawic spawalniczych od takich renomowanych producentów jak Strauss lub Delta Plus.

Czym charakteryzują się dobre rękawice ochronne spawalnicze?

Rękawice muszą zapewniać doskonałą ochronę, dlatego wykonuje się je z materiałów ognioodpornych, takich jak skóra bydlęca lub specjalne tkaniny. Rękawice ochronne spawalnicze zwykle posiadają dłuższe chwyty, co umożliwia spawanie w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowo towar w naszej ofercie jest wyposażony w specjalne wzmocnienia w miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne, takie jak dłonie i palce.

Sprawdź także:

Rękawice robocze skórzane | Ubrania spawalnicze | Gogle spawalnicze

Ostatnio oglądane