Rękawice antywibracyjne
W naszej ofercie znajdują się rękawice antywibracyjne, których forma umożliwia im pochłanianie nadmiernych drgań podczas wykonywania prac z użyciem narzędzi i urządzeń powodujących drgania i wibracje. Dłoń niezabezpieczona rękawicami, na przykład dłoń pilarza, jest nieustannie narażona podczas pracy na wibracje prowadzące do rozwoju choroby wibracyjnej.
Szeroki wybór rękawic roboczych antywibracyjnych
Podrażnione drganiami i wibracjami o różnym natężeniu nerwy dłoni ulegają powolnemu uszkodzeniu, co może prowadzić do zaburzeń nie tylko krążeniowych, a więc do drętwienia dłoni, ale również do parestezji. To słowo oznacza czucie opaczne, a w późniejszym okresie choroba może prowadzić do powolnego zaniku czucia.
Rękawice z naszej oferty projektowane są w różnorodny sposób, a ich forma, ze względu na małe bloczki odpowiedniego materiału bądź grubość pochłaniają część drgań produkowanych przez różnorodne urządzenia. Rękawice robocze antywibracyjne, na przykład rękawice antywibracyjne dla pilarzy z naszej oferty, utrudniają rozwój choroby wibracyjnej, opóźniając pojawienie się pierwszym symptomów lub uniemożliwiając ich wystąpienie.
Zwiększają równocześnie komfort pracy, czułość dłoni, a co za tym idzie, precyzję wykonywanych czynności i redukcję zmęczenia podczas pracy. Antywibracyjne rękawice są więc nie tylko sposobem na zabezpieczenie dłoni pracownika, ale również na zwiększenie jego efektywności w pracy.
Wiele modeli rękawic ma wzmocnienia z gumy termoplastycznej, która chroni palce przed uderzeniami ciężkich przedmiotów. Ma to szczególne znaczenie w pracy budowlańców, pilarzy i innych fachowców, którzy są narażeni na uraz związany z uderzeniem ciężkiego przedmiotu.
Rękawice z naszej oferty, z zależności od modelu, są także odporne na przecięcia, przerwania materiału, rozcięcia lub nadmierne jego rozciągnięcie i pękanie włókna, z których są uszyte.
Wierzymy, że pozwolą zachować sprawność dłoni podczas pracy, ochronią je przed urazami, zwiększą efektywność pracownika i poprawią komfort pracy podczas wykonywania czynności służbowych.
Zapraszamy do przeczytania artykułu z naszego bloga BHP: