Cena :

od:

do:

Opcje dodatkowe

Filtry


Gaśnice proszkowe

Jesteś właścicielem bądź zarządcą określonego obiektu użyteczności publicznej i szukasz wysokiej jakości sprzętu gaśniczego, który można z powodzeniem stosować niezależnie od panujących na zewnątrz warunków temperaturowych? W takim razie dobrze trafiłeś! W sklepie BHP-Gabi znajdziesz wydajne i funkcjonalne gaśnice proszkowe, które doskonale nadają się do zabezpieczania rozmaitych budynków, jak również środków transportu samochodowego i kolejowego. Sprzedawane przez nas urządzenia wyróżniają się łatwością obsługi. Gaśnica proszkowa została wyposażona w solidny, mosiężny zawór. Znajdujący się w niej czynnik gaśniczy jest pod stałym ciśnieniem. Dzięki temu produkt jest gotowy do działania bezpośrednio po zdjęciu zawleczki.

Gaśnice proszkowe w zbiornikach o różnej pojemności

W naszym sklepie można nabyć gaśnice proszkowew zbiornikach o różnej pojemności. Wśród nich można wymienić m.in. takie urządzenia, jak:

  • - gaśnica proszkowa o wadze 1kg;
  • - gaśnica proszkowa o wadze 2 kg;
  • - gaśnica proszkowa o wadze 4 kg;
  • - gaśnica proszkowa o wadze 6 kg.

Sam zdecyduj, która z nich najlepiej sprawdzi się w danym przypadku.

Gaśnice proszkowe - zastosowanie

Produkt, w którym medium gaszącym pożar jest proszek, wyrzucany przy pomocy azotu lub dwutlenku węgla, nazywamy gaśnicą proszkową. Do czego ją wykorzystać? Czym różni się od innych rodzajów gaśnic? Zagadnienie to łączy się z grupami pożarów. Gaśnice proszkowe wykorzystujemy najczęściej w gaszeniu pożarów typu A, B i C.

Pożary typu A dotyczą materiałów stałych, które pod wpływem spalania się wytwarzają żarzący się węgiel (np. drewno, papier). Pożary typu B odnoszą się do tych materiałów, które spalają się lub topią pod wpływem ognia. Mogą to być tworzywa sztuczne i oleje. Pożary C to te, dotyczące gazów – najczęściej propanu, wodoru czy metanu. Gaśnica proszkowa sprawdzi się do gaszenia pożarów instalacji elektrycznych, pod warunkiem że te nie znajdują się w momencie zajęcia się w ruchu.

Gaśnica proszkowa – oznaczenie

Gaśnica proszkowa oznaczana jest zawsze skrótem GP, który w rozwinięciu czytamy dokładnie tak samo, jak jej nazwę. Oprócz tego na każdej gaśnicy znajduje się informacja dotycząca tego, jakie dokładnie pożary można nią gasić. Zalecenia mogą się bowiem odrobinę różnić w zależności od tego, jaki proszek znajduje się wewnątrz produktu.

Na większości z produktów znajdziemy oznaczenie ABC, a czasami ABCD. Te pierwsze wykorzystujemy w sytuacjach opisanych w poprzednim akapicie, natomiast drugie – dodatkowo przy pożarach metali. Po zakończeniu gaszenia pożaru proszek, który pozostał na przedmiotach, należy usunąć. Najczęściej robi to straż pożarna, która dojeżdża na miejsce zdarzenia.

Zalety gaśnic proszkowych

Wśród podstawowych zalet gaśnic proszkowych można wymienić to, że są jednym z najbardziej użytecznych i uniwersalnych produktów tego rodzaju. Bez obaw można gasić nimi większość typów pożarów. Najczęściej spotykamy je w samochodach, biurach, zakładach pracy czy szkołach. Sposób użytkowania gaśnic proszkowych jest wyjątkowo prosty. Wystarczy: wyjąć zawleczkę z zaworu, skierować gaśnicę w stronę źródła ognia oraz nacisnąć spust. Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyborem gaśnic dostępnych w naszym sklepie!

Przeczytaj na naszym blogu:

Ostatnio oglądane