Jak chronić słuch w głośnej pracy? Najlepsze 10 zabezpieczeń słuchu

Jak chronić słuch w głośnej pracy? Najlepsze 10 zabezpieczeń słuchu

Praca w głośnym środowisku to dla wielu gałęzi przemysłu standard, z którym pracownicy muszą mierzyć się na co dzień. Duże natężenie dźwięku jest oczywiście na dłuższą metę szkodliwe i powinno być za wszelką cenę unikane. W warunkach roboczych konieczne może okazać się wtedy stosowanie ochronników słuchu, które zgodnie z określonymi zasadami BHP gwarantują komfort słuchowy i pozwalają ocalić bębenki przed nadmiernym natężeniem hałasu. Wybór odpowiedniego modelu zabezpieczenia słuchu jest zwykle zależny od charakteru wykonywanej pracy, ale też od preferencji pracownika – dla niektórych zatyczki sprawdzają się znacznie lepiej, niż nauszniki i odwrotnie. Oto 10 najlepszych propozycji zabezpieczeń słuchu wprost ze sklepu BHP Gabi.

ochronniki słuchu na pałąku

Nauszniki przeciwhałasowe

1.PIT-STOP VENITEX ELEKTRONICZNE NAUSZNIKI PRZECIWHAŁASOWE SKŁADANE SNR 26 dB. Trudne środowiska wymagają niecodziennych rozwiązań. Nauszniki elektroniczne zostały wyposażone w specjalistyczne mikrofony pozwalające regulować poziom wygłuszania w zależności od natężenia hałasu na zewnątrz, jednocześnie zapobiegając zablokowaniu ważnych sygnałów dźwiękowych takich jak alarmy czy komunikaty specjalne. W przypadku omawianego modelu każda z czasz posiada własną regulację głośności, dzięki czemu porozumiewając się z pracownikiem obok można zwiększyć przepuszczalność dźwięku na jednej z nich i rozmawiać bez konieczności całkowitego zdejmowania słuchawek.

2. 3M-OPTIME1-H NAUSZNIKI NAKASKOWE PELTOR DO KASKU Peltor G3000 to dobre rozwiązanie w przypadku konieczności przymocowania nauszników do kasku lub hełmu. Same nauszniki przeciwhałasowe są lekkie, głębokie i wygodne, dzięki czemu z powodzeniem nadają się do wykonywania dłuższych prac. Szerokie gąbki pozwalają na uniknięcie nadmiernego nacisku na skórę, a jednocześnie dobrze tłumią umiarkowane natężenie dźwięków i chronią narząd słuchu. Nauszniki oznaczone standardem SNR 28 sprawdzają się idealnie w warsztatach, drukarniach, czy podczas koszenia trawników.

3. 3M-OPTIME3-K NAUSZNIKI OCHRONNE PELTOR to rozwiązanie dla tych, którzy nie potrzebują kasku, ale też nie czują się komfortowo z tradycyjnymi nausznikami łączonymi na czubku głowy. Optime III zapewniają skuteczną ochronę słuchu w miejscach o dużym natężeniu hałasu zarówno wysokiej jak i niskiej częstotliwości.

4. Nauszniki ochronne przeciwhałasowe Peltor™ X2 3M to z kolei wygodny model standardowych nauszników z pałąkiem o stopniu tłumienia 31dB i poziome ochrony w zakresie od 94dB(A) do 105 dB(A). Polecane szczególnie do budownictwa i przemysłu wytwórczego nauszniki marki 3M to przede wszystkim rozwiązanie lekkie, komfortowe i skuteczne w miejscach średniego natężenia dźwięku.

5. NAUSZNIKI PRZECIWHAŁASOWE NA PAŁĄKU UVEX - MODEL 2500.002 to wariant dobry przede wszystkim tam, gdzie korzystanie z nauszników może nie być konieczne przez cały okres pracy, ale trzymanie ich w trakcie pracy w zasięgu ręki jest wysoce wskazane. Model składany pozwala swobodnie umieścić nauszniki w torbie roboczej czy kieszeni spodni i założyć w momencie, gdy ochrona słuchu jest konieczna.

Zatyczki do uszu i stopery

6. ZATYCZKI DO USZU ZE SZNURKIEM I METALEM 50 PAR UVEX WHISPER+ DETEC 2111.213 to wysokiej klasy zatyczki do uszu połączone sznurkiem, wyposażonym w metalowy rdzeń ułatwiający ich znalezienie za pomocą detektora w przypadku zagubienia lub dostania się ich do produktu końcowego. Zatyczki posiadają określony stopień tłumienia SNR 27, a więc nadają się wszędzie tam, gdzie natężenie dźwięku nie jest zbyt wysokie.

7. CONICAP01 WKŁADKI PRZECIWHAŁASOWE POŁĄCZONE SKŁADANYM PAŁĄKIEM DELTAPLUS to inny wariant połączonych ze sobą zatyczek dokanałowych, idealne do użytku w krótkim okresie czasu, przy sporadycznie występującym zagrożeniu hałasem.

8. 3M-EARSOFT-PD02 STOPERY OCHRONNE DO USZU 3M to tradycyjne wkładki przeciwhałasowe wykonane z wolno rozprężającej się pianki poliuretanowej. Dzięki małym rozmiarom i właściwościach rozszerzających pianki, wkładki dopasowują się idealnie do kształtu kanału ucha, gwarantując komfort pracy przez cały dzień. Pianka pamięta kształt, a same wkładki mogą być stosowane wielokrotnie. Co ciekawe, choć wyglądają niepozornie, ich stopień tłumienia to SNR 36, a więc z powodzeniem można wykorzystywać je w miejscach o dużym natężeniu hałasu.

zatyczki do uszu na sznurku

9. 3M-EARSOFT-MET STOPERY OCHRONNE DO USZU to kolejna propozycja od popularnej marki 3M, gwarantująca doskonałe zabezpieczenie w bardzo hałaśliwych miejscach pracy i uzbrojona w niebieski sznurek widoczny dla wykrywaczy metali oraz stalową kulkę umieszczoną we wkładce. Dzięki tego typu zabezpieczeniom zagubione stopery można z łatwością odnaleźć przed osiągnięciem produktu końcowego.

10. Wkładki przeciwhałasowe Z TPR CONICFIRDE010 to zdecydowanie mniej tradycyjne wkładki idealne do stosowania w przemyśle spożywczym, wykonane z tworzywa termoplastycznego i wyposażone w mosiężną wkładkę wykrywalną magnetycznie w przypadku zagubienia.


BHP-Gabi

Zobacz podobne wpisy na blogu

Ostatnio oglądane