Uniwersalne spodnie robocze - zobacz 5 propozycji

Uniwersalne spodnie robocze - zobacz 5 propozycji

Spodnie robocze to jeden z podstawowych elementów garderoby BHP dla pracowników z przekroju różnych gałęzi przemysłu. Odzież robocza stanowi najlepszą ochronę i zabezpieczenie pracownika podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych, a w kontekście prawa, pracodawca ma obowiązek zapewnić odzież roboczą lub ochronną tam, gdzie pracownik narażony jest na zabrudzenie lub uszkodzenie własnej odzieży lub wymaga zabezpieczenia przed szkodliwymi czynnikami lub urazami mechanicznymi. W przypadku spodni roboczych, te najczęściej kojarzą się z pracami budowlanymi, remontowymi i montażowymi, gdzie spodnie chronią przede wszystkim przed przecieraniem się kolan podczas klękania, urazami w przypadku odbijających się opiłków czy zabrudzeniami podczas wykonywanej pracy.

Jak wybrać spodnie robocze?

Wybór odpowiednich spodni roboczych jest uzależniony przede wszystkim od specyfikacji danego zawodu i charakteru wykonywanej pracy, ale opiera się też na odgórnych przepisach obowiązujących na danym stanowisku oraz, w przypadku ich braku, na osobistych preferencjach pracownika. Właściwe dobranie spodni roboczych to nie tylko zwiększone bezpieczeństwo pracy, ale przede wszystkim też komfort pracownika i swoboda poruszania się podczas wykonywania powierzonych zadań. Nie bez powodu większość spodni roboczych powstaje na bazie wygodnych materiałów, zawiera dużą ilość praktycznych kieszeni i często występuje w formie ogrodniczek, które nie zsuwają się z bioder podczas wchodzenia na drabinę czy pochylania się przy pełnym obciążeniu kieszeni. Standardowe wygodne spodnie robocze dają też opcję swobodnego zamontowania pasa do narzędzi, są przystosowane do użytkowania o określonej lub każdej porze roku i doskonale komponują się z innymi elementami odzieży roboczej.

spodnie robocze z softshellu

Dziś przedstawimy 5 propozycji spodni uniwersalnych, które z powodzeniem sprawdzą się zarówno na budowie, jak i przy lekkich pracach montażowych, a nawet jako element oficjalnego stroju firmowego.

1. SPODNIE DO PASA SOFTSHELL INDUSTRIAL STARTER 01715 to doskonałe wykorzystanie nieprzemakalnego materiału softshell, znanego najlepiej z wszelkiego rodzaju kurtek narciarskich i sportowych. Elastyczne, oddychające i przede wszystkim ciepłe spodnie to dobre rozwiązanie do prac zewnętrznych, gdzie ryzyko niespodziewanych opadów deszczu jest wysokie, a praca nie może zostać z ich powodu ot tak przerwana.

2. Spodnie Jeans z wieloma kieszeniami 8033 MINER to przede wszystkim rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za klasycznym wyglądem spodni roboczych i na co dzień potrzebują czegoś bardziej uniwersalnego i estetycznego. Model Jeans Miner to spodnie jeansowe z wieloma kieszeniami, wzmacnianymi szwami i nakolannikami. Gwarantują więc wszystko, co powinny, a jednocześnie wyglądają jak tradycyjne spodnie zestawiane na co dzień z t-shirtem.

3. Spodnie AllroundWork 6301 Snickers już w samej nazwie wskazują na swoje uniwersalne przeznaczenie i przystosowanie do naprawdę szerokiej gamy prac. Nowoczesny krój, profilowane nogawki oraz dodatkowy klin w kroku gwarantują pełną swobodę ruchu i naprawdę elegancki wygląd, podczas gdy dodatkowa, wbudowana z tyłu kolan siateczka gwarantuje lepszą wentylację nóg wewnątrz nogawek. Marka Snickers jest rozpoznawalna ze stosowanej przez siebie technologii KneeGuard, jednak w tym modelu udoskonaliła ją jeszcze bardziej, gwarantując nie tylko doskonałą ochronę kolan podczas prac klęczących, ale też gwarantująca lepsze utrzymanie nakolanników w odpowiedniej pozycji. Wzmocnienie materiału w okolicy kolan i krawędzi nogawek gwarantuje też wzmocnienie z materiału Cordura. Całe spodnie wyposażono w praktyczną kieszeń narzędziową na nogawce i kieszeń cargo z klapką zamykaną na rzep.

4. 3215 Spodnie robocze 100% Bawełna Snickers to wzmacniane spodnie bawełniane z profilowaną nogawką i dodatkowym rozszerzeniem Snickers Workwear Gusset w kroku, gwarantującym łatwość poruszania się po drabinie, wykonywania większych rozkroków i generalną swobodę ruchu podczas pracy. Wzmocnienia spodni w postaci wykorzystania materiału Cordura na kolanach i workach kieszeniowych sprawiają, że obciążenia kieszeni i praca na kolanach nie są dla spodni szkodliwe. Spodnie wyposażono oczywiście w cały szereg praktycznych kieszeni, w tym kieszeń cargo z miejscem na telefon i przegródkami na długopisy, czy kieszeń na miary składane.

5. Spodnie robocze na szelkach BETA to uniwersalny model ogrodniczek wykonany w 100% z miękkiej, wygodnej bawełny o gęstości aż 260 g/m2. Ogrodniczki te charakteryzują się lekkim, choć stosunkowo grubym i wytrzymałym materiałem, chronionym przed nadmiernymi przetarciami dzięki specjalnym nakolannikom. Forma ogrodniczek z regulowanymi szelkami pozwala na swobodne utrzymanie spodni w odpowiednim miejscu, bez konieczności stosowania paska. Spodnie zostały wyposażone w szereg praktycznych kieszeni na piersi, z boku nogawki, a także w okolicach łydek, na elementy drobniejsze. Dodatkowo w okolicy piersi znalazł się uchwyt na młotek lub inny przyrząd konieczny podczas wykonywanej pracy.
spodnie robocze w kolorze jasnoniebieskim


BHP-Gabi

Zobacz podobne wpisy na blogu

Ostatnio oglądane