3M – marka, którą zna cały świat

3M – marka, którą zna cały świat

Produkty marki 3M spełniające najwyższe standardy ochrony przewidziane dla odzieży roboczej i ochronnej cieszą się w naszym sklepie niegasnącą popularnością. Klientów przyciągają solidne wykonanie produktów i stosunkowo niewygórowana cena, a także dbałość o szczegóły. Ponieważ w ofercie mamy ponad 100 produktów marki 3M, czas napisać o niej coś więcej.

Trochę historii

3M to marka o światowej renomie, której początki sięgają lat przed I Wojną Światową. To wówczas, w 1902 roku, w Stanach Zjednoczonych pięciu wspólników założyło przedsiębiorstwo pod nazwą Minnesota Minning and Manufacturing Company. Świat podbili 19 lat później, w 1921 roku, gdy popularność zyskał wyprodukowany przez nich wodoodporny papier ścierny, pierwszy taki na świecie. Cztery lata później w 3M wynaleziono taśmę maskującą. W trakcie II Wojny Światowej 3M produkowało materiały wykorzystywane do obrony. Tuż po wojnie, w 1946 roku, przedsiębiorstwo zadebiutowało na nowojorskiej giełdzie, by 8 lat później zasłynąć z produkcji taśm magnetycznych wykorzystywanych w telewizji. Logo marki, które znamy w obecnym kształcie i kolorystyce, identyfikuje firmę nieprzerwanie od 1978r roku, a więc już 40 lat.

I trochę ciekawostek o 3M

Przedsiębiorstwo 3M miało swój udział w epokowych światowych wydarzeniach. Neil Armstrong, pierwszy człowiek, który wylądował na Księżycu w 1969 roku, był ubrany w buty z podeszwą wyprodukowaną przez markę 3M. Tym samym w pewnym sensie, pół żartem, pół serio, można stwierdzić, że to marka, która zawitała na Księżycu. Całkiem niedawno jeden z polskich kabaretów wziął udział w kampanii marki 3M „Chroń swój świat” zorientowanej na pamiętanie o bezpieczeństwie w trakcie pracy w trudnych warunkach, przygotowując specjalny skecz mówiący o tym, jak bezpiecznie przygotować się do pracy. Co więcej, 3M w Polsce od kilku lat organizuje konferencje i seminaria poświęcone zasadom BHP. Warto jednak dodać, że firma 3M produkuje nie tylko odzież roboczą i artykuły ochronne, ale wiele innych produktów, które są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Jeśli chodzi o ochronę pracownika w miejscu pracy, to marka 3M oferuje produkty przeznaczone do ochrony wzroku, słuchu, głowy (kaski) czy dróg oddechowych (maski przeciwgazowe).
przyłbica spawalnicza do spawania

Marka 3M w sklepie BHP Gabi

W naszym sklepie można znaleźć ponad 100 różnych produktów cenionej na świecie marki BHP. Wśród nich znajdziemy maski przeciwgazowe i wszelkiego rodzaju dodatkowe akcesoria potrzebne do ich użytkowania. Dzięki temu marka 3M pokazuje, że rozumie swoich klientów, wiedząc, że ci nie będą chcieli kupić nowego produktu w całości w przypadku, gdy uszkodzeniu bądź zużyciu ulegnie tylko jeden element. A klient takie podejście ceni. Dla spawaczy przydadzą się nauszniki, stopery do uszu czy okulary ochronne, dla strażaków maski przeciwgazowe, a dla pracujących na budowie kaski do ochrony głowy.

Ciekawe rozwiązania marki 3M? Nakaskowe nauszniki ochronne, kaptur spawalniczy i przyłbica spawalnicza.

Produkty marki 3M mogą przypaść do gustu przede wszystkim spawaczom, ponieważ oferują nowatorskie podejście i ciekawe rozwiązania. W ofercie znajdziemy trzy przykłady produktów, które wyróżniają się na tle konkurencji, mianowicie nauszniki nakaskowe, kaptur spawalniczy i przyłbicę spawalniczą odpowiednią do każdego rodzaju spawania.

Trudno założyć jednocześnie nauszniki i kask, dlatego marka 3M znalazła kompromis, niemal tworząc z dwóch produktów jeden w postaci nauszników nakaskowych. Przytwierdza się je do kasku, na jego wierzchu, dzięki czemu żadna część nie uciska głowy czy uszu, a jednocześnie tłumią hałas. Do kompletu dla spawacza przyda się trudnopalny kaptur spawalniczy podczas spawania w niedostępnych miejscach, chroniąc przed odpryskami gorącego metalu czy iskrami ognia. Do lepszej ochrony można zastosować przyłbicę spawalniczą, znacznie droższą, ale i bardziej uniwersalną, przeznaczoną do każdego rodzaju spawania, z filtrem o największym na rynku polu widzenia, co wyróżnia produkt spośród innych ofert konkurencyjnych marek.

Jak widać, marka 3M to po pierwsze uniwersalne, ciekawe i nowatorskie do produkcji odzieży ochronnej i roboczej oraz innych akcesoriów ochronnych w postaci masek, okularów, kasków. Wieloletnie doświadczenie w branży sprawia, że klienci rozpoznają markę na całym świecie, w tym w Polsce, ceniąc sobie jakość i wytrzymałość produktów.


BHP-Gabi

Zobacz podobne wpisy na blogu

Ostatnio oglądane