Spodnie na szelkach i ogrodniczki – robocza odzież warta swoich pieniędzy

Spodnie na szelkach i ogrodniczki – robocza odzież warta swoich pieniędzy

Jesteś malarzem, spawaczem, a może zajmujesz się drobnymi remontami, kładziesz płytki bądź jesteś serwisantem? Niezależnie od tego, czym się zajmujesz, w branży budowlanej i nie tylko przyda się wygodna robocza odzież. A wygodę i komfort użytkowania gwarantują ogrodniczki, czyli inaczej spodnie na szelkach. Nie jesteś przekonany do takich spodni? Czytaj dalej, udowodnimy Ci, że to robocza odzież warta swoich pieniędzy.

Spodnie jako robocza odzież ochronna

Zgodnie z prawem każdy pracownik wykonujący pracę fizyczną powinien być ubrany w odzież ochronną, która zapewni mu bezpieczeństwo. Co ciekawe, wielokrotnie konieczne są nie tylko kaski, okulary ochronne, ale nawet i spodnie robocze, zwłaszcza gdy pracujemy na budowie bądź przy obsłudze różnego rodzaju maszyn. W tej roli świetnie sprawdzą się tak zwane ogrodniczki, czyli inaczej spodnie na szelkach, które chronią nie tylko nogi, ale i klatkę piersiową.
spodnie ogrodniczki ostrzegawcze w kolorze żółtym

Dlaczego ogrodniczki sprawdzą się w pracy?

Pracując na budowie, przy obsłudze maszyn, malując, dużo się ruszamy: schylamy, kucamy, klękamy, wchodzimy na drabiny, rusztowania bądź stajemy na palcach. Przy tego rodzaju czynnościach klasyczne spodnie kończące się na wysokości pasa mogłyby sprawiać nam niemiłe niespodzianki i się niepotrzebnie zsuwać, a chyba nikt nie chce przerywać pracy co kilka minut, by podciągnąć spodnie. Choćby dlatego komfortową pracę zapewniają spodnie typu ogrodniczki – same utrzymują się na naszym ciele dzięki zastosowaniu szelek opartych na naszych ramionach.

Zalety spodni na szelkach na budowie – materiał, ochrona, wytrzymałość i praktyczne rozwiązania

W naszym sklepie stawiamy na produkty renomowanych marek w zakresie odzieży spełniającej normy BHP. Dlatego też spodnie na szelkach takich producentów, jak Snickers, LH-Zimer czy Beta charakteryzują się wytrzymałymi i specjalnie wzmocnionymi materiałami odpornymi na rozcięcia i rozdarcia. Część modeli wyposażono w specjalne rozwiązania utrudniające wnikanie w materiał olei i smarów czy podwójne szwy. W spodniach na szelkach bez trudu wykonamy pracę na kolanach, które zostaną ochronione poprzez umieszczenie w ich miejscu kieszeni ze specjalnymi ochraniaczami w środku. Regulowane i szerokie szelki gwarantują komfort użytkowania i swobodę ruchów – każdy użytkownik może dopasować spodnie do swojej sylwetki w taki sposób, by nic go nie uciskało ani nie krępowało nawet najbardziej skomplikowanych ruchów.

Kieszenie – największy atut roboczych spodni na szelkach w sklepie Gabi

Ile kieszeni znajdziemy w klasycznych spodniach roboczych zakończonych na wysokości pasa? Najczęściej cztery zlokalizowane na kolanach i w okolicy ud. W spodniach ogrodniczkach oferowanych w naszym sklepie, oprócz kieszeni na kolanach, w których zastosowaliśmy system przegródek na narzędzia czy długopisy, pojawiają się dwie kolejne duże kieszenie – na wysokości klatki piersiowej. Ponieważ rozumiemy potrzeby pracowników i zdajemy sobie sprawę, że przedmioty z takich kieszeni lubią niespodziewanie wypadać, w części naszych produktów znajdziemy specjalne rozwiązanie utrzymujące przedmioty w środku przy pochyleniu korpusu do 45 stopni. Niektóre fasony wyposażono dodatkowo w kieszeń na telefon komórkowy czy uchwyt do przyczepienia młotka albo kluczy i tylne kieszenie – w jednych spodniach mamy zatem nieraz aż dziesięć potencjalnych schowków na narzędzia czy przedmioty osobiste!niebieskie ogrodniczki robocze

Materiał na spodnie ogrodniczki musi być przede wszystkim przewiewny

Pracownicy fizyczni na budowach nie pracują przez 8 godzin, często ich zmiana trwa nawet 4 godziny więcej. Dlatego też spodnie sprzedawane w naszym sklepie wykonane są z oddychających materiałów, by odprowadzać ciepło. Można także wybrać modele, które wykonano z tkaniny odpornej na zagniecenia. Jeśli musimy być widoczni w miejscu pracy dla innych pracowników, wybierzmy model określany jako „ostrzegawczy” w intensywnie żółtym kolorze. Do pracy w obecność niebezpiecznych substancji oferujemy ogrodniczki kwasoodporne, które nie zmienią swojej barwy nawet wskutek kontaktu z kwasami.

Z Gabi ubierzesz się do pracy praktycznie i... tanio

Jak widać, ogrodniczki czy spodnie na szelkach to świetny wybór do pracy na budowie czy w usługach remontowych. Zapewniają bowiem nie tylko bezpieczeństwo, ale i wygodę oraz praktyczne rozwiązania – dużą liczbę kieszeni, uchwyty na narzędzia czy klucze oraz odblaski, gdy zachodzi taka potrzeba. W dodatku nie jest to duży wydatek – sporo modeli w naszym sklepie to koszt niecałych 100 złotych. Przekonany?


BHP-Gabi

Zobacz podobne wpisy na blogu

Ostatnio oglądane