Estetyka i wygoda czyli odzież robocza dla kobiet

Estetyka i wygoda czyli odzież robocza dla kobiet

Odzież robocza nie kojarzy się zwykle z przesadną estetyką czy podążaniem za modą – jej rolę sprowadza się do kwestii czysto praktycznych, a więc komfortu noszenia podczas pracy, odpowiedniej regulacji cieplnej czy ochrony odzieży codziennej przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Coraz częściej jednak spotyka się na rynku odzież roboczą dedykowaną kobietom, zakładającą bardziej estetyczne i modne podejście do odzieży roboczej. Czy warto na nią postawić i dlaczego stała się tak ważnym elementem wśród odzieży BHP?

Damska odzież robocza – komfort i wygoda

Na początek warto zastanowić się skąd tak naprawdę potrzeba stworzenia oddzielnej kategorii odzieży roboczej specjalnie dla kobiet. Sprawa tu jest bardzo prosta – podobnie jak w przypadku tradycyjnej odzieży codziennej, tak i w przypadku odzieży roboczej kobiety wymagają zupełnie innych krojów by poczuć się komfortowo. Inne długości nogawek, rąk czy też odpowiednio wyprofilowane w torsie kurtki to podstawa, której w tradycyjnej, uniwersalnej odzieży roboczej próżno się doszukiwać. Kobiece ciało jest zbudowane inaczej i nie da się tego ukryć, natomiast potrzeby komfortu w pracy zarówno dla nich jak i dla mężczyzn są dokładnie takie same.
kurtka damska robocza pikowana

Odzież robocza powinna pozwalać przede wszystkim na pełną swobodę ruchów, bez względu na rodzaj pracy do jakiego została przystosowana. Czy będzie to więc fartuch laboratoryjny, czy kurtka do pracy na zewnątrz, kobieta nie powinna być skazana na noszenie zbyt dużych, niedopasowanych do niej ubrań. Już sama konieczność podwinięcia rękawów, ciągłego poprawiania się czy nadmiar materiału mogą powodować dyskomfort w pracy, obniżając tym samym wydajność pracownika. Producenci odzieży BHP postanowili więc zrobić wszystko, by wyeliminować tego rodzaju niedogodności.

Przegląd odzieży roboczej dla kobiet

Kurtki robocze dla kobiet

Kurtki i bluzy są w teorii najbardziej uniwersalnym elementem odzieży roboczej – kobiety od lat radzą sobie w pracy z tymi przeznaczonymi typowo dla mężczyzn. Marki takie jak PORTWEST wiedzą jednak, że nie każda z dostępnych na rynku kurtek okaże się dla kobiety wystarczająco komfortowa i właśnie przez wzgląd na wygodę tworzą kurtki dopasowane do ich potrzeb. Doskonałym przykładem jest tu kurtka damska Aspen S545, której dopasowany krój zapewnia lepsze utrzymanie ciepłoty ciała i skuteczną ochronę przed wiatrem, niskimi temperaturami i deszczem.

Spodnie robocze damskie

Spodnie to z kolei kategoria, w której najtrudniej o uniwersalność. Kobiece ciało zbudowane jest zupełnie inaczej niż męskie szczególnie w rejonach bioder i ud, powodując, że każde spodnie tworzone jako „unisex” mogą sprawiać paniom duży dyskomfort. Już sama długość spodni tworzonych dla pań i panów jest znacząco różna, a przecież nikt nie spodziewa się pracownika podwijającego codziennie nogawki swoich spodni roboczych po to, by praca w nich była wygodniejsza. Dość powiedzieć, spodnie robocze przeznaczone typowo dla kobiet to zdecydowanie krok naprzód w kwestii komfortu pracy. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?
damskie spodnie do pracy

Na początek proponujemy klasyczne spodnie robocze damskie Service 6700 marki Snickers, których nowoczesny i przemyślany krój wpisują się idealnie w ideę estetycznych i wygodnych spodni roboczych. Wersją dla bardziej wymagających będą spodnie robocze Canvas+ wyposażone w dodatkowe kieszenie i wzmocnienia w okolicach kolan, co oczywiście gwarantuje większe bezpieczeństwo i wygodę pracy. Do zastosowań nie wymagających dużej pojemności kieszeni doskonale sprawdzą się spodnie damskie z elastycznym pasem LW97 marki PORTWEST, które dzięki dostępności wielu wariantów kolorystycznych doskonale dopasują się do każdego stroju roboczego w fabrykach, laboratoriach, warunkach szpitalnych czy nawet salonach kosmetycznych.

Fartuchy robocze

Fartuchy wykorzystywane są dziś właściwie wszędzie. Branża medyczna, spożywcza, chemiczna, a nawet różnego rodzaju linie produkcyjne wykorzystują niezwykle uniwersalne i jednocześnie niezawodne fartuchy w ramach ochrony odzieży codziennej pracowników. W przypadku kobiet fartuchy damskie powinny być przede wszystkim dopasowane do ich ciała pod względem kroju, a w niektórych przypadkach także długości rękawa. Wśród ciekawszych modeli możemy wyróżnić między innymi standardowy fartuch damski marki Portwest, regulowany fartuch przedni z polipropylenu idealny do pracy w przemyśle spożywczym oraz klasyczną tunikę damską sprawdzającą się doskonale w warunkach szpitalnych czy salonach kosmetycznych.

Odzież robocza dla kobiet – estetyka ubioru w pracy

Kobieca odzież robocza to nie tylko wymysł producentów chcących dostarczyć paniom modnych, lepiej wyglądających rozwiązań odzieżowych. Lepiej dopasowany krój może oczywiście prezentować się znacznie lepiej, niż zbyt duża kurtka w „uniwersalnym” rozmiarze, jednak jego rola jest tu ważniejsza – dopasowanie oznacza większy komfort pracy, brak przeszkadzającego nadmiaru materiału, a w rezultacie większą swobodę ruchów i brak konieczności ciągłego poprawiania się w trakcie pracy. Rynek odzieży roboczej jest dziś naprawdę rozbudowany i trudno wyobrazić sobie, by nie dbał o potrzeby wszystkich pracowników, a więc także i kobiet.


BHP-Gabi

Zobacz podobne wpisy na blogu

Ostatnio oglądane