Obuwie ochronne jest nieodzownym elementem wyposażenia całego stroju roboczego. Odpowiednio dobrane do wykonywanej pracy będzie chroniło nasze stopy przed wszelakiego rodzaju uszkodzeniami.
Rynek obuwniczy oferuje nam szeroką gamę obuwia ochronnego począwszy od lekkich sandałów i półbutów na ciężkim obuwiu specjalistycznym skończywszy. Obuwie ochronne swoje zastosowanie znajduje w ochronie przed wieloma rodzajami zagrożeń jednocześnie. Podlega ono normom dzielącym obuwie ze względu na poziom zagrożeń (PN-EN 345, 346, 347) a także Dyrektywie 89/686/EWG.
Duża ilość firm specjalizująca się w produkcji obuwia ochronnego pozwala nam na dokonanie najlepszego wyboru. Czasy kiedy w sklepie był dostępny tylko jeden rodzaj butów ochronnych dawno minęły. Teraz jesteśmy w stanie nie tylko kupić buty, które zapewnią nam maksymalne bezpieczeństwo, ale także porównać modele różnych producentów. Firmy ścigają się w ulepszaniu i poszerzaniu swojego asortymentu, aby zadowolić klienta. Oferują dobrą jakość i przystępne ceny.
Dobra jakość i przystępne ceny - buty beta
Obecna na polskim rynku włoska marka BETA jest bez wątpienia firmą godną uwagi. Buty robocze BETA są bardzo popularne w prawie wszystkich gałęziach przemysłu.
Szeroka gama obuwia ochronnego BETA gwarantuje maksymalny komfort doboru obuwia roboczego do warunków i zagrożeń jakie występują w miejscu pracy. W ofercie producenta znajdziemy obuwie chroniące nas przed zagrożeniami:
- mechanicznymi – charakteryzujące się przede wszystkim grubą, antypoślizgową podeszwą z wkładką antyprzebiciową, która jak sama nazwa wskazuje zabezpiecza nas przed przekłuciem podeszwy, jej przecięciem lub otarciem. Ponadto w większości modeli butów BETA istotnym elementem jest także stalowy lub kompozytowy podnosek chroniący palce.
- chemicznymi – czyli obuwie robocze, które powszechnie używane jest w przemyśle chemicznym, metalurgicznym oraz włókienniczym. Buty BETA wykonane są z wytrzymałych tworzyw, odpornych na działanie niebezpiecznych związków i substancji chemicznych. Dzięki takim butom mamy pewność, że nasze stopy będą bezpieczne przy styczności z kwasami, olejami, smarami czy pestycydami
- biologicznymi – to buty, które poza ochroną przed czynnikami biologicznymi spełniają także specjalne wymogi higieniczne. Najczęściej wykonane są z białej gumy lub jasnego tworzywa sztucznego. Buty BETA chroniące przed bakteriami, wirusami, grzybami i innymi czynnikami biologicznymi są najczęściej używane w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym oraz przez pracowników
- atmosferycznymi – charakteryzują się grubą podeszwą i dobrą termoizolacją. Są wykorzystywane głównie przez pracowników pracujących na otwartych przestrzeniach. Główną ich zaletą jest także wodoodporność.
To tylko niektóre rodzaje obuwia, które włoska marka nam oferuje. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy w naszym sklepie. Z pewnością każdy tu znajdzie coś dla siebie. Buty robocze beta - wysoka jakość produktów na BHP-Gabi.pl
Niemalże każda praca fizyczna wymaga zastosowania odpowiedniej odzieży roboczej, która nie tylko uchroni prywatne ubranie pracownika przed zabrudzeniem i zniszczeniem, ale też przede wszystkim zabezpieczy jego ciało przed różnorodnymi uszkodzeniami mechanicznymi i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W przypadku pracy na magazynie, największym zagrożeniem dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników są spadające przedmioty oraz poruszające się po magazynie wózki widłowe. Pierwszą linią obrony będą tu więc zarówno rękawice zapobiegające wyślizgiwaniu się paczek z rąk oraz buty, które zabezpieczą stopy na wypadek zderzenia z ciężkimi przedmiotami. Co jeszcze powinno znaleźć się na podstawowym wyposażeniu garderoby pracownika magazynu?
Obowiązek zapewnienia pracownikom odpowiedniej odzieży ochronnej zabezpieczającej ich przed działaniem szkodliwych czynników występujących w miejscu pracy został nałożony na pracodawców przez Kodeks Pracy, a zasady jej przyznawania zostały precyzyjnie określone w art. 237 tego też kodeksu. Zgodnie z jego założeniami to pracodawca ustala rodzaje odzieży ochronnej których stosowanie na określonych stanowiskach pracy jest niezbędne, kierując się oczywiście obowiązującymi przepisami BHP, normami specyficznymi dla konkretnej branży oraz wytycznymi ustalonymi we współpracy z przedstawicielem pracowników w zakresie BHP. Czy przepisy określają jednak kiedy odzież taka powinna zostać wymieniona i co należy rozumieć przez jej zużycie?
Ochrona przed szkodliwymi czynnikami chemicznymi to kwestia, o której należy pamiętać nie tylko w ciężkim przemyśle chemicznym, farmaceutycznym czy lakierniczym, ale też w branży spożywczej, pracy w laboratorium, przy pracach z azbestem, pracach rolniczych wymagających zastosowania chemikaliów, a nawet w warunkach domowych, gdy kontakt z różnego rodzaju substancjami i detergentami stanowi zagrożenie dla zdrowia człowieka. Dobór odpowiedniej odzieży chroniącej przed czynnikami chemicznymi, czyli tzw. odzieży chemochronnej, chemoodpornej czy przeciwchemicznej jest kluczem do zagwarantowania bezpieczeństwa pracowników narażonych na ciągły kontakt z substancjami występującymi w formie gazów, par, cieczy, pyłów i ciał stałych. Jakie wymagania powinna spełniać tego typu odzież i w jaki sposób zapewnia ochronę ciała przed działaniem chemikaliów?
Obowiązujące w branży gastronomicznej zasady i wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy można dziś z powodzeniem uznać za jedne z najsurowszych przepisów dotyczących higieny w przekroju całego przemysłu. To właśnie w gastronomii nieprzestrzeganie pozornie najmniej istotnych zasad może doprowadzić do poważnych konsekwencji i zagrożeń zarówno dla pracowników, jak i konsumentów. Wśród ważniejszych wymogów BHP dla gastronomii pojawia się oczywiście konieczność stosowania odpowiedniej odzieży ochronnej dostosowanej do obowiązujących w branży przepisów i norm. Czym charakteryzuje się odzież ochronna dla gastronomii i w jaki sposób wybrać spośród dostępnych opcji te odpowiadające wymaganiom danego stanowiska pracy?