ATG czyli najwyższa jakość rękawic ochronnych

ATG czyli najwyższa jakość rękawic ochronnych

Rękawice ochronne to jeden z podstawowych środków ochrony indywidualnej pracowników w różnorodnych środowiskach zawodowych. Trudno wyobrazić sobie bez nich bezpieczną i higieniczną pracę mechaników, pracowników linii produkcyjnej, spawaczy, pilarzy, a nawet magazynierów, dla których pewny chwyt i zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi mają ogromne znaczenie. Marka ATG to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów różnego rodzaju rękawic ochronnych. Czym się wyróżniają i jakie modele można znaleźć w ofercie marki?

ATG – najwyższa jakość rękawic ochronnych BHP

ATG to jedne z najlepszych i najbardziej wytrzymałych rękawic ochronnych na świecie, docenionych przed przedstawicieli z bardzo różnorodnych branż i gałęzi przemysłu. Producent koncentruje się na wykorzystywaniu w swoich produktach najnowocześniejszych technologii i designu, dostarczając na rynek rękawice gwarantujące maksymalną efektywność i najwyższą trwałość.

Każda z wyprodukowanych przez ATG par rękawiczek ochronnych spełnia najwyższe standardy jakości, opierając się o zastosowanie nowoczesnych technologii poprawiających maksymalnie komfort pracy. Marka wykorzystuje zarówno rozwiązania powszechnie dostępne i popularne w branży BHP, jak i wiele własnych rozwiązań gwarantujących najwyższą możliwą jakość i dostosowanie do każdych warunków pracy. Wśród własnych rozwiązań marki znalazły się między innymi standard AIRtech poprawiający oddychalność, ERGOtech obniżający poziom zmęczenia rąk, CUTtech chroniący przed przecięciami, DURAtech poprawiający wytrzymałość produktów, GRIPtech wzmacniający chwyt, LIQUItech chroniący przed olejami, cieczą czy chemikaliami, a także THERMtech chroniący dłonie w zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach pracy.
rękawice ochronne ATG

Rękawice ochronne ATG – przegląd produktów

Rękawice ochronne marki ATG dzielą się na dwie główne rodziny produktowe: classicRange i proRange. Pierwsza z nich to kategoria najbardziej podstawowa, jednak i tu należy spodziewać się wysokiej jakości i dostosowania do wymagających warunków pracy. Do classicRange zaliczają się modele takie jak Maxi Lite N, MaxiTherm, MaxiFoam, NBR-Lite oraz NovaTril.

Rękawice NovaTril to seria wytrzymałych rękawic powleczonych warstwą nitrylu, dzięki któremu dłonie są odpowiednio chronione w ściernych, wilgotnych lub suchych warunkach i nie są narażone na zadrapania czy przetarcia pod wpływem wielogodzinnej pracy.

Rękawice NBR Lite z powłoką nitrylową i wnętrzem z miękkiej bawełny sprawdzają się doskonale w warunkach występowania olejów i płynów. Odporna na działanie cieczy powłoka nitrylowa zapewnia pewny chwyt, nie narażając pracownika na mechaniczne uszkodzenia dłoni.

Rękawice ochronne MaxiTherm to jak sama nazwa wskazuje rękawice idealne do pracy w warunkach trudnych pod względem temperatury. Wykonane z naturalnego lateksu na wyściółce syntetycznej oraz wzbogacone w opatentowaną antypoślizgową powłokę Non Slip Grip rękawice są odporne na działanie wysokiej temperatury i nadają się zarówno do pracy w niskich jak i wysokich temperaturach, przy czym należy pamiętać że w przypadku temperatur ujemnych rękawice zachowują swoje najlepsze właściwości termiczne przy wysokim poziomie aktywności.

Druga rodzina produktowa – rękawice proRange to rękawice przystosowane do najtrudniejszych warunków pracy i zagrożeń stanowiących poważne ryzyko dla bezpieczeństwa dłoni. Wśród ciekawszych modeli znalazły się tu rękawice MaxiFlex, MaxiCut, MaxiDry oraz MaxiChem.

Rękawice MaxiFlex zapewniają komfortową i pewną pracę w środowisku suchym. To niezwykle lekkie i cienkie rękawice stworzone z myślą o tych, którzy podczas pracy wymagają maksymalnej precyzji chwytu i pełnej sprawności manualnej dłoni.
rękawice ochronne atg maxi flex

Rękawice MaxiCut chronią przed przecięciami oraz ryzykiem przypadkowego kontaktu z przedmiotami o ostrych krawędziach. Rękawice MaxiCut łączą ochronę przed przecięciem z komfortem, elastycznością i pełną sprawnością dłoni przy pracy w suchych warunkach, a występujące w wersji MaxiCut Oil pozwalają na zastosowanie także w warunkach wilgotnych i oleistych bez utraty swoich właściwości.

Rękawice Maxi Dry zapewniają pewny chwyt w środowisku mokrym oraz oleistym. Zastosowane materiały i ostateczne wykonanie rękawic zostały przetestowane pod kątem najbardziej wymagających prac w środowisku mokrym i spełniają wymagania normy EN374 dotyczącej odporności na działanie substancji chemicznych na niskim poziomie. Rękawice Maxi Dry zapewniają pełen komfort pracy w warunkach występowania olejów i płynów, nawet wtedy gdy konieczny jest pewny, stabilny chwyt i duża sprawność manualna dłoni.

Rękawice MaxiChem chronią przed kontaktem z substancjami chemicznymi oraz niebezpiecznymi. Rękawice MaxiChem zostały zaprojektowane i stworzone dla osób mających styczność z substancjami chemicznymi, w przypadku których wymagany jest wyższy stopień ochrony i są certyfikowane zgodnie z normą EN 374.


BHP-Gabi

Zobacz podobne wpisy na blogu

Ostatnio oglądane